Thomas Arzt. SVIRPLIŲ KALVA (Tarptautinių pjesių mainų programa 2012)

Apie

 

DĖMESIO: po pjesės skaitymo susitikime su kūrybine grupe dalyvaus ir pjesės autorius (anglų-lietuvių kalba)

 

Iš vokiečių kalbos vertė Jurgita MIKUTYTĖ

Svirplių kalva – tai užmiesčio vieta, kur kiekvienais metais susirenka vietinės įmonės darbuotojai. Archajiškam žaidimui? Naktiniam ritualui? Girtam ekscesui? Bet kuriuo atveju tai yra grubus bandymas grįžti į gamtos glėbį arba bent jau leisti savo prigimčiai pasiautėti. Bet pirmiausia jie turi ištverti metinę įmonės iškylą, kurioje turi sudaryti jaukią atmosferą užsienio partneriams, svajojantiems apie pelningas investicijų schemas.

Tos vasaros šventė tarsi dreifuoja nusikaltimo link. Nesvarbu, kas atsitiko prieš metus, tai susilieja su šių metų ištvirkavimais ir virsta paslaptingu šokiu ratu – tačiau apie šį veiksmą niekas nenori kalbėti. Tik svirplių choras dainuoja patriotines dainas, dainas apie amžinas gyvenimo tiesas, taip pat apie žiaurumą ir – guodžiančiai – apie atleidimą.

 

Apie autorių:

Thomas Arzt (g. 1983 Austrijoje) buvo laisvuoju klausytoju Miuncheno kino mokykloje, vėliau studijavo teatro, kino ir medios mokslą, literatūrą, filosofiją ir psichologiją Vienos universitete.

2008-aisiais buvo pakviestas į Vienos Schauspielhaus dramaturgų projektą su komedija "Tschikhäuslbubi". Ten pat jis parašė pjesę "Grillenparz", kuri buvo apdovanota Hanso Grazerio prizu. 2009 metais gavo Literar Mechana apdovanojimą, 2010-aisiais – Vienos dramaturgų apdovanojimą, 2012-aisiais – Heidelbergo pjesių mugėje pelnė literatūrinę premiją už savo naują darbą "Foothills".

 

TARPTAUTINĖ PJESIŲ MAINŲ PROGRAMA 2012

2012 m. gruodžio 7–8 dienomis

 Pjesių mainai – tęstinis Europos naujų pjesių skaitymų projektas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Nuo šiol kiekvienais metais teatras pristatys įvairių šalių jaunų dramaturgų darbus. Šių metų gruodžio mėnesį bus skaitomos austrų autorių Thomaso Arzto ir Ewaldo Palmetshofero pjesės. Tai jauni ir talentingi dramaturgai, jau pelnę apdovanojimų ir pripažinimą ir Austrijoje, ir kitose šalyse. Pjesių mainai – tai puiki galimybė susipažinti su naujais tekstais, dramaturgijos tendencijomis ir kitų šalių šiuolaikinės kultūros atstovais.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.