VERSMĖ 2017. Annos Smolar kūrybinės dirbtuvės

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    6 val. 30 min.

  • Salė

    Studija

  • Dirbtuvės vyks anglų kalba, visos vietos jau užimtos

Apie

Anna Smolar (Lenkija/Prancūzija)

Lenkų-prancūzų kilmės teatro režisierė, literatūros studijų Paryžiaus-Sorbonos universitete absolventė, viena įdomiausių naujosios kartos šiuolaikinio lenkų teatro atstovė. Talentingoji režisierė yra dirbusi Krystiano Lupos, Jacques Lassale ir Andrzejaus Seweryno asistente, bendradarbiavo kino kūrimo procesuose su Agnieszka Holland, daugiausia dirba Lenkijoje ir Prancūzijoje.

Režisierė yra sukūrusi mockumentary tipo spektaklį apie žydus, scenoje nagrinėjo Henrietos Lacks, HeLa ląstelių „savininkės“, istoriją, kaip gydytojai išskyrė keletą jos naviko ląstelių ir ėmę jas sėkmingai auginti kultūrų terpėje, taip sukūrė pirmąją žmogaus ląstelių liniją. Režisierė teigia: „Paskutinieji mano kurti darbai turi dokumentikos atspalvį. Man įdomu, kas vyksta, kai aktorius pradeda darbą susitikdamas su gyvu žmogumi, kai pjesė gimsta iš to, kas tikra, ir to, kas šiandien veikia mus čia ir dabar. Aktorių trupę matau kaip tam tikros bendruomenės veidrodį ir skatinu aktorius kartu kurti tekstus. Man įdomi jų nuomonė, jautrumas bei žodžių parinktys. Mes kartu ieškome priemonių ir asmeninės kalbos, kuri kviestų dialogui“.

Apie seminarą ir kūrybines dirbtuvesNorėčiau seminaro metu pristatyti dokumentinio tyrimo ir kolektyvinio rašymo metodą, kai kuriama kartu su dramaturgu ir aktorių trupe; pasitelkdama šį metodą dirbau pastaruosius kelerius metus. Tuo tarpu kūrybinės dirbtuvės turėtų būti daugiau praktinis to išbandymas, mėginimas prieiti prie pjesės sukūrimo šiuo būdu. Norėčiau, kad kūrybinių dirbtuvių dalyviai į užsiėmimus ateitų sugalvoję temą, tikrą istoriją, personažą ar įvykį, su kuriuo norėtų dirbti. Skirtingų užduočių metu kartu ieškosime geriausios kalbos ir geriausių priemonių išreikšti save per dokumentinę realybę.

 

Reikalinga išankstinė registracija: viktorija.ivanova@teatras.lt

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.