VERSMĖ 2019. „1981“ skaitymas

 • Režisierius

  Paulius MARKEVIČIUS

 • Trukmė

  2 val.

 • Salė

  Studija

 • Premjeros data

  2019 m. lapkričio 12 d.

 • Renginys nemokamas, vyks LNDT Studijoje (Gedimino pr. 4)

Apie

Simona Semenič

1981

Pjesės skaitymas

 

Iš slovėnų kalbos vertė Laima Masytė

Režisierius – Paulius Markevičius

 

Skaito aktoriai:

Remigijus Bučius

Povilas Budrys

Elzė Gudavičiūtė

Mindaugas Jusčius

Jurga Kalvaitytė

Laurynas Jurgelis

Vitalija Mockevičiūtė

Šarūnas Puidokas

Arūnas Vozbutas

 

 

Niekuo neišsiskiriančioje, galbūt net stereotipiškai teisingoje kasdienybėje gyvenantys personažai staiga atsiduria dar tik būsimoje savo realybėje. Semenič leidžia savo pjesės veikėjams atsiduri ateities kūnuose ir lengvai grįžti atgal, patiriant esamąjį ir ateities laiką lyg vieną ir tą patį. Tačiau šios kelionės personažus tarsi laiko įkaitus priverčia priimti sprendimus jau susiduriant su šių pasekmėmis. Ar galima ką nors padaryti, kad tai pakeistum?

Tai, kas prasideda kaip sumišimas ir kliedesys staiga virsta įgimtu smalsumu. Pjesės autorė Simona Semenič stengiasi parodyti, koks trapus gali būti laikas. Unikali teksto forma primena žaidimą atmintimi bei pojūčiais. „1981“ iš pradžių atrodo kaip atskiros istorijos, tačiau, pažvelgus giliau, išaiškėja jas jungianti „laiko kelionių“ patirtis.

 

Simona Semenič (g. 1975) – slovėnų dramaturgė ir atlikėja. Dramaturgijos studijas Teatro, radijo, kino ir televizijos akademijoje Liublianoje. Simona įvertinta „Prešereno fondo“ prizu – svarbiausiu nacionaliniu Slovėnijos apdovanojimu kasmet skiriamu dviem menininkams už jų svarbią meninę veiklą. Ji tris kartus apdovanota „Grum“ prizu už nacionalinės dramaturgijos svarbą gimtojoje Slovėnijoje. 2013 m. parašyta Semenič pjesė  „1981“ taip pat buvo pastebėta ir įvertinta. Jos pjesės išverstos į keturiolika kalbų, publikuotos ir pastatytos tiek Europos, tiek Amerikos teatruose. S. Semenič yra eksperimentinių autobiografinių spektaklių autorė ir atlikėja. Ji ne sykį dalyvavo Slovėnijos ir užsienio festivaliuose, kuriuose jos spektakliai sulaukė itin daug teigiamų įvertinimų. Bendradarbiauja su Ivanu Talijančićiumi, Janezu Janša ir kitais teatro režisieriais bei choreografais kaip dramaturgė ar tekstų bendraautorė.2019-aisiais Simona Semenič vedė kūrybines dirbtuves jauniesiems dramaturgams šiuolaikinės dramaturgijos festivalyje „Versmė‘19“

 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.