VERSMĖ 2019. „Dedukas“ skaitymas

 • Režisierius

  Marija Kristina KULINIČ

 • Trukmė

  1 val.

 • Salė

  Studija

 • Premjeros data

  2019 m. lapkričio 9 d.

 • Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija

Apie

Kristina Marija Kulinič

Dedukas

Trumpas pasakojimas

 

Autorė ir atlikėja – Kristina Marija Kulinič

Garso menininkė – Daina Pupkevičiūtė

Mentorė ir konsultantė – Naomi Yoeli (Izraelis)

 

Lapkričio 9 d. vyks du skaitymai. Kadangi žiūrovų vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija.

Registracija į 17 val. skaitymą – ČIA

Registracija į 19 val. skaitymą – ČIA

 

 

Mažos anūkės akimis, senelio įpročiai, nuostatos, gyvenimo būdas apibūdina pasaulio tvarką. Paūgėjus kai kurios senelio charakterio savybės ima atrodyti keistos, kai kurios pradeda erzinti, kai kurios verčia meluoti, o kai kurios nepastebimai įsipainioja į jos pačios pasaulio suvokimą ir daro keistus sprendimus. Dar vėliau anūkei atrodo, jog gali pažvelgti į daugelį dalykų iš tam tikros distancijos, įvertinti, kaip ir kokią įtaką senelio prieštaringam charakteriui galėjo padaryti vienas ar kitas įvykis, istorinės aplinkybės ar kultūrinis kontekstas. Vis dėlto kai senelis per savo gimtadienį jai pasako: „Atrodo, kad aš visai negyvenau“, anūkė nieko nebesupranta. „Dedukas“ yra įkvėptas senelio atminimo. Anūkė distiliuoja gyvenimą, kurio, atrodo, net negyveno.

 

Jeigu ant antkapių rašytume frazes, kurios mus persekiojo visą gyvenimą, tokią tam tikrą mūsų gyvenimo „temą“, tai ant Deduko antkapio būtų parašyta: „Ką žmonės pagalvos?“ Nes aš suprantu – pas kitus tai kaip pas žmones, o pas mus?“

 

Kristina Marija Kulinič

Kristina Marija Kulinič (g. 1992) – aktorė, performanso menininkė. 2016 metais Vytauto Didžiojo universitete įgijo teatro ir kino vaidybos bakalauro laipsnį. Studijų metais aktyviai dalyvavo Kauno kultūriniame gyvenime vaidindama įvairiuose  Nacionalinio Kauno dramos teatro, Artūro Areimos teatro, VDU teatro pastatymuose, eksperimentavo performanso meno lauke, pristatė savo kūrybą festivalyje „Winter Creature“. Po studijų išvykusi į Vokietiją dirbo įvietinto teatro „Artscenico“ ir „Body Talk“ koprodukcijoje „Sperzzone“ (Kelnas, Dortmundas), vėliau Lenkijoje atliko praktiką teatre „Komuna Warszawa“ (Varšuva) ir pristatė individualius performansus festivaliuose WIPAW (Varšuva), „Sofia Underground“ (Sofija, Bulgarija) ir „Kaffe – Kuchen – Action Art II“ (Jena, Vokietija). 2017 metais dalyvaudama Rupert alternatyvios edukacijos programoje sukūrė pirmąjį savo tekstą, skirtą performansui „Window Shopping“. 2019 metais įgijo teatro meno ir vaidybos magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.