VERSMĖ 2021. Diskusija: Ar perskaitėte mano žinutę?

  • Režisierius

    - -

  • Trukmė

    1 val.

  • Salė

    Fojė

  • Renginys nemokamas, registracija vietoje

Apie

Renginys nemokamas, bet būtina registracija vietoje. Įleidžiami tik asmenys, turintys Galimybių pasą ir dėvintys veido kaukę. 

Negalinčius dalyvauti gyvai, kviečiame susitikimą stebėti LNDT Facebook paskyroje

 

Prieš porą dešimtmečių skaudžiai išgyvento naujų tekstų teatrui lietuvių kalba trūkumo šiuo metu, regis, nebejaučiame. Kasmet parašoma naujų pjesių, režisieriai bendradarbiauja su dramaturgais kurdami bendros kūrybos ar dokumentinius darbus, adaptuodami klasikines pjeses šiuolaikiniam kontekstui. Tačiau lyginant su, pavyzdžiui, Latvija ir Estija, spektaklių pagal originalią šiuolaikinę nacionalinę dramaturgiją Lietuvoje vis dar sukuriama ne tiek ir daug. Šiuos skirtumus aiškinti galima ir skirtingomis kultūrinėmis tradicijomis, ir istoriškai susiklosčiusiu kitokiu nei Lietuvoje režisierių santykiu su dramaturgija. Bet šiuolaikinio teatro įvairovė ir atvirumas įtakoms provokuoja pokyčius ir Lietuvoje įprastoje teatrinėje hierarchijoje. Tad pastaruoju metu daugėjant aktyviai kuriančių Lietuvos dramaturgų, keičiasi ir dramaturgų santykis su režisieriais. Diskusija „Ar perskaitėte mano žinutę?“ skirta būtent šiam kintančiam režisierių ir dramaturgų santykiui aptarti, visų pirma klausiant kaip ir kodėl šiuolaikiniai Lietuvos teatro kūrėjai rankasi bendradarbiauti.

Dalyvauja: dramaturgai Virginija Rimkaitė ir Rimantas Ribačiauskas, režisieriai Paulius Ignatavičius ir Mantas Jančiauskas.

Moderuoja teatro kritikė Kristina Steiblytė.

Laikas: 20:30 (diskusija prasidės pasibaigus pjesės „Patina“ skaitymui)

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.