VERSMĖ 2021. Elli Salo „Alina“ skaitymas

  • Režisierius

    Laura KUTKAITĖ

  • Salė

    Fojė

  • Renginys nemokamas, bet būtina registracija

Apie

Renginys nemokamas, bet būtina iš anksto užsiregistruoti: https://forms.gle/bknHNy41vGhrbLZA7 Įleidžiami tik asmenys, turintys Galimybių pasą ir dėvintys veido kaukę.

Negalinčius dalyvauti gyvai, kviečiame eskizą stebėti LNDT Facebook paskyroje


Dramaturgė: Elli Salo

Vertėja: Aida Krilavičienė

Režisierė: Laura Kutkaitė

Kompozitorius: Marijus Šostakas

Dailininkė: Paulina Turauskaitė

Video menininkas: Ričardas Žigis

Šviesų dailininkas: Edvardas Osinskis

Aktoriai: Saulius Ambrozaitis, Elzė Gudavičiūtė, Aistė Zabotkaitė

 

„Alina“ – tai istorija apie besąlygišką šeimos narių meilę priklausomybės akivaizdoje. Tiksliau, tai istorija apie Emilį ir Aliną, apie tai, kaip brolio piktnaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis, savinaika ir priklausomybė sukuria nepakeliamą gyvenimą tiek jam, tiek jo seseriai. Kiekviena diena praleidžiama amžiname, susiskaldžiusiame chaose, kuris nejuda į priekį jokia kryptimi, tik skatina tolesnį beviltiškumą. Vis dėlto Alina demonstruoja atsidavimą ir stengiasi, kad brolis liktų gyvas, nes žino, kad jis pats tam tiesiog neturi jėgų. Kaip stipriai esame pasiryžę pasirūpinti savo šeima ir paaukoti savo gerovę kitiems?

 

Elli Salo

Dramaturgė, vertėja. 2018 m. baigė Helsinkio teatro akademiją ir įgijo dramaturgijos magistro laipsnį, taip pat turi rusų literatūros magistro laipsnį, kurį įgijo Helsinkio universitete. Aktyviai dirba teatro srityje, yra viena iš teatro grupės „Operation Paulaharju“, kuriančios spektaklius Laplandijos nacionaliniuose parkuose, steigėjų. 2016 m. buvo apdovanota „Sokeain Radio Play“ apdovanojimu už radijo laidų seriją „Briedžių miškas“ (Hirvimetsä) ir „Geriausio skaitmeninio garso įrašo 2017“ kategorijoje „Prix Europa“ konkurse už spektaklį „Blogas draugas“ (Huono Ystävä). Naujausia jos pjesė „Alina“ (2019), kurios premjera scenoje įvyko 2019 m. pabaigoje Suomijos nacionaliniame dramos teatre.

 

Laura Kutkaitė

Gimė ir augo Kaune, kur įgijo choreografinį išsilavinimą. Šiemet kūrėja baigė teatro režisūros studijas Oskaro Koršunovo vadovaujamame kurse Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Prieš tai įgijo filosofijos bei prancūzų kalbos ir kultūros bakalauro laipsnį Vilniaus universitete, kur rašė ir gynėsi darbus teatro tematika. Stažavosi Prancūzijoje, Lenkijoje, Italijoje, Danijoje. Dar būdama studentė dirbo su tokiais režisieriais kaip Anna Smolar, Tomi Janežičius, Oskaras Koršunovas, studijavo pas Grzegorzą Jarzyną, Michałą Borczuchą, Grzegorzą Niziołeką, Krystianą Lupą. Režisierė šiemet debiutavo Oskaro Koršunovo teatre su spektakliu „Fedros meilė“ pagal Sarah Kane. 2022 m. balandžio mėnesį numatoma režisierės premjera „Krumas“ pagal Hanochą Leviną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.