VERSMĖ 2021. Mika Myllyaho „Garažas“ skaitymas

Apie

Renginys nemokamas, bet būtina iš anksto užsiregistruoti: https://forms.gle/giEhJsrfyngzD4Nh9 Įleidžiami tik asmenys, turintys Galimybių pasą ir dėvintys veido kaukę.

Negalinčius dalyvauti gyvai, kviečiame skaitymą stebėti LNDT Facebook paskyroje


Dramaturgas: Mika Myllyaho

Vertėja: Aida Krilavičienė

Režisierius: Motiejus Ivanauskas

Režisieriaus asistentas: Antanas Obcarskas

Aktoriai: Vytautas Anužis, Povilas Budrys

 

Jalmaris ir Olavis yra vaikystės draugai, kurie kartu dirba automobilių remonto versle. Dėl nemalonaus įvykio darbe Olavis buvo priverstas atsisakyti direktoriaus pareigų, o Jalmaris visą gyvenimą dirbo garaže. Jalmaris nusprendė padėti Olaviui pasiūlydamas darbą savo garaže. Tačiau verslas kenčia nuo klientų trūkumo, o vyrai imasi radikalių veiksmų, kad išgelbėtų įmonę. Gyvenę skirtinguose pasauliuose, du draugai vienas kitam pasiūlo naują požiūrį į save. Tačiau ar socialiniai skirtumai turės lemiamos įtakos vyrų draugystei?

 

Mika Myllyaho
Suomių dramaturgas, režisierius ir aktorius. 1999 m. įgijo režisūros magistro laipsnį Helsinkio teatro akademijoje. Nuo 2010 m. yra Suomijos nacionalinio dramos teatro vyriausiasis režisierius, daug dėmesio skiria teatro veiklos išplėtimui ir kūrybiniam bendradarbiavimui, taip pat sėkmingai režisuoja socialiai ir politiškai įkrautas tokių dramaturgų kaip Bertoltas Brechtas ar Fernando Arrabalas pjeses. Prieš pradėdamas dirbti Nacionaliniame dramos teatre, buvo Helsinkyje įsikūrusio Ryhmäteatteri meno vadovas, dėstė režisūrą Helsinkio teatro akademijoje. Kaip dramaturgas geriausiai žinomas dėl pjesių trilogijos: „Panika“ (Paniikki, 2005), „Chaosas“ (Kaaos, 2008) ir „Harmonija“ (Harmonia, 2009). Trilogija išversta į daugybę kalbų, todėl M. Myllyaho tapo vienu iš labiausiai verčiamų ir tarptautiniu mastu pripažintų Suomijos dramaturgų. Jo naujausia pjesė „Garažas“ (Korjaamo) buvo pristatyta 2018 m. Suomijos nacionaliniame dramos teatre ir turėjo būti parodyta festivalyje „New Nordics“ Londone 2020 m. pavasarį.

 

Motiejus Ivanauskas 

2015–2019 m. studijavo vaidybą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Algirdo Latėno ir Vido Bareikio kurse. Nuo 2019 m. – Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius. Dar studijuodamas kaip režisierius ir dramaturgas su spektakliu „Užšalimas“ debiutavo LMTA konkurse „Balkono okupacija“. Spektaklis ne tik tapo scenos meno eskizų konkurso nugalėtoju, bet ir buvo įtrauktas į tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ lietuviškąją programą. 2019 m. M. Ivanauskas laimėjo LNDT Jaunųjų kūrėjų programos konkursą; programoje sukurtą spektaklį „Dialogai“ pristatė 2020 m. Nuo 2021 m. studijuoja LMTA režisūros magistrantūroje.

 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.