VERSMĖ 2021. Rasa Bugavičute-Pēce „Aš turėjau pusbrolį“ skaitymas

  • Režisierius

    Aleksandr ŠPILEVOJ

  • Salė

    Kavinė „Nacionalinė“ (Gedimino pr. 4, Vilnius)

  • Renginys nemokamas, bet būtina registracija

Apie

Renginys nemokamas, bet būtina iš anksto užsiregistruoti: https://forms.gle/5wBK8DSbPGpDjT9m8 Įleidžiami tik asmenys, turintys Galimybių pasą ir dėvintys veido kaukę.

Negalinčius dalyvauti gyvai, kviečiame skaitymą stebėti LNDT Facebook paskyroje


Dramaturgė: Rasa Bugavičute-Pēce

Vertėja: Viktorija Jonkutė

Režisierius: Aleksandras Špilevojus

Režisieriaus asistentė: Giedrė Vosylienė

Aktoriai: Marius Repšys, Rūta Šmergelytė

 

Tai autobiografiškas pasakojimas apie šeimą. Deimantas ir Rasa užaugo kartu. Pjesės pavadinimas nurodo į pagrindinius jos veikėjus. Vienas – Lietuvos mafijos atstovas Deimantas Bugavičius, nužudytas 2015 metų lapkričio 6 dieną, kita – dramaturgė Rasa Bugavičutė-Pēcė, mėginanti tai aprašyti. „Aš turėjau pusbrolį“ – tai dramaturgės bandymas išsiaiškinti, kas iš tikrųjų buvo jos pusbrolis, kas ir kodėl jam nutiko paauglystėje ir kaip vaikystė lėmė jo suaugusiojo gyvenimą.

Spektaklis pagal šią pjesę buvo sukurta Talino teatre VABA LAVA. Šis spektaklis 2022 m. balandį bus rodomas LNDT Naujojoje salėje.

 

Rasa Bugavičute-Pēce

Dramaturgė, rašytoja. Jos pjesės ir libretai pastatyti didžiausiuose Latvijos valstybiniuose ir nevalstybiniuose teatruose bei Latvijos nacionalinėje operoje ir balete. Nuo 2015 m. – Liepojos teatro dramaturgė. 2011–2015 m. vadovavo Latvijos dramaturgų gildijai. 2012 m. laimėjo Latvijos dramaturgų gildijos „Spēlmaņu nakts“ apdovanojimą kategorijoje „Metų dramaturgas“. Apdovanota Liepojos kultūros premiją (2017, 2020) ir tarptautine Jāņio Baltvilko premija (2020). Taip pat rašo filmų, televizijos serialų, koncertų scenarijus. Dviejų knygų – „Mano vardas Klimpas ir man viskas patinka“ (2016) ir „Berniukas, kuris matė tamsoje“ (2019) – autorė.

 

Aleksandras Špilevojus
Režisierius, dramaturgas, aktorius, teatro pedagogas studijavo audiovizualinius menus Kauno technologijos universitete, vėliau pabaigė vaidybos bakalauro ir magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur šiuo metu tęsia teatro režisūros doktorantūros studijas. Vaidino Lietuvos rusų dramos teatre, „Menų spaustuvėje“, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Šiuo metu eina Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovo pareigas, vadovauja savo įkurtam teatrui-laboratorijai „Meno alchemija“, vaidina ir režisuoja Lietuvos miestų teatruose, dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2018 m. pelnė Lietuvos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premiją, 2019 m. – Auksinį scenos kryžių už Šiaulių dramos teatre paties režisuoto spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją. 2020 m. gavo geriausio režisieriaus apdovanojimą Dalios Tamulevičiūtės teatro festivalyje už spektaklį „Irano konferencija“. 2021 m. už šį spektaklį nominuotas Auksiniam scenos kryžiui.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.