VERSMĖ 2021. V. Rimkaitė. „Patina“ skaitymas

Apie

Renginys nemokamas, bet būtina iš anksto užsiregistruoti: https://forms.gle/49ALiYoTq7Dxfqcn9 Įleidžiami tik asmenys, turintys Galimybių pasą ir dėvintys veido kaukę.

Negalinčius dalyvauti gyvai, kviečiame skaitymą stebėti LNDT Facebook paskyroje

 

Dramaturgė: Virginija Rimkaitė

Režisierius: Paulius Ignatavičius

Kompozitorius: Paulius Kilbauskas

Dailininkės: Justina Ignatavičienė, Greta Milevičiūtė

Režisieriaus asistentė: Regina Garuolytė

Aktoriai: Pijus Ganusauskas, Elzė Gudavičiūtė, Toma Vaškevičiūtė, Rasa Samuolytė, Vainius Sodeika, Rimantė Valiukaitė

 

* patina (it. patina – apnaša) – plona žalia, ruda arba melsva plėvelė, atsirandanti ant vario ir jo lydinių nuo drėgmės arba specialaus apdorojimo oksidatoriais

 

Pjesės „Patina“ centre – motinos ir dviejų su ja gyvenančių sūnų istorija. Vieną dieną žmona nusprendžia palikti vyriausiąjį sūnų. Motina greitai sumoja, kad sūnui privalu dabar pat ieškoti kitos žmonos. Netrukus potencialiai tinkama kandidatė atvyksta į jų namus pristatyti savo gerųjų savybių. Po nemenkų įkalbinėjimų vyriausiasis sūnus visgi sutinka su motinos pasiūlymu. Naujoji žmona greitai tampa šeimos dalimi, pamažu viskas rimsta ir grįžta į senas vėžes, o tuo pat metu palengva veriasi ir tamsios šeimos paslaptys...

 

Po skaitymo (apie 20.30 val.) teatro fojė vyks diskusija „Ar perskaitėte mano žinutę“ (dalyvauja dramaturgai Virginija Rimkaitė ir Rimantas Ribačiauskas, režisieriai Paulius Ignatavičius ir Mantas Jančiauskas).

 

Virginija Rimkaitė

Dramaturgė, rašytoja Virginija Rimkaitė Klaipėdos universitete baigė lietuvių filologijos ir režisūros bakalauro bei teatrologijos magistro studijas. 2016 m. tapo Lietuvos nacionalinio dramos teatro dramaturgijos konkurso „Versmė“ laureate, kūrybinių dirbtuvių metu parašiusi savo pirmąją pjesę „virimo temperatūra 5425“. 2017 m. Artūro Areimos teatro eskizas pagal šią pjesę laimėjo Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą, o tų pačių metų pabaigoje pastatytas ir spektaklis (rež. Artūras Areima). 2019 m. „virimo temperatūra 5425“ pastatyta ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje (rež. Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė). V. Rimkaitės kūryba neatsiejama nuo absurdo idėjų. Pjesės verstos į anglų, lenkų, vokiečių kalbas.

 

Paulius Ignatavičius
2010 m. baigė teatro režisūros magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovas Rimas Tuminas). 2016–2021 m. buvo Valstybinio Šiaulių dramos teatro meno vadovas. Jau dešimtmetį aktyviai kuria spektaklius įvairiuose Lietuvos teatruose kaip nepriklausomas režisierius. 

 

Pjesės sukūrimą parėmė Lietuvos kultūros taryba.

 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.