VERSMĖ 2022. Lena Liagušonkova „Gorkio motina“ skaitymas

Apie

Po skaitymo apie 20.30 val. LNDT fojė vyks susitikimas su autore Lena Liagušonkova. Rašytoją kalbins LNDT dramaturgas Marius Ivaškevičius. Įėjimas laisvas. Kviečiame dalyvauti!

 

Dramaturgė: Lena LIAGUŠONKOVA

Režisierius: Jokūbas BRAZYS

Kompozitorius: Mantas MOCKUS

Kostiumus parinko: Karolina FIODOROVAITĖ

Režisieriaus asistentė: Regina GARUOLYTĖ

Vertėjas: Andrius MERKEVIČIUS

Aktoriai: Aistė Zabotkaitė, Augustė Šimulynaitė, Arūnas Vozbutas

 

 

Lenos Liagušonkovos pjesės „Gorkio motina“ pradžioje rašoma:

„Mano vardas Lena.

Visada norėjau kalbėti apie karą.

2014 metais prasideda karas. Man trisdešimt ir į pionieres nebetinku. Juo labiau į didvyres.

Reikėjo pjesių apie meilę, paprastus žmones ir gėrį. Kuo nuoširdžiausiai apsisprendžiu parašyti apie meilę ir tiesiog žmogų – Dianą, mamos draugę, kasdien jai skambinančią ir pasakojančią apie savo sūnų. Mano mama – persikėlėlė iš Donbaso ir inteligentiška moteris. Ji negali tiesiog liepti Dianai užsikišti. Taigi klausausi šio serialo už sienos. Kam atsisakyt gero daikto? Tebūnie pjesė.“

Lena Liagušonkova – jaunosios kartos Ukrainos dramaturgė. Lena kilusi iš Luhansko, 2014 m. atvyko į Kijevą. Studijavo Taraso Ševčenkos universiteto Istorijos fakultete. Kūryba pristatyta Kyjivo, Charkivo ir Odesos teatruose. Ji dirba su „Young Theatre“ ir teatru „PostPlay“, kuruoja Ukrainos nacionalinės teatro aktyvistų asociacijos projektus ir yra Kyjivo dramaturgų teatro įkūrėja. Ji pasakoja istorijas apie gyvenimą Ukrainoje, atsižvelgdama į žiaurius pokyčius, įvykusius šalyje nuo 1990 m., įskaitant Maidano revoliuciją ir Rytų Ukrainos okupaciją. Pasitelkdama kasdienybės fragmentus, Liagušonkova savo pjesėse tyliai ir glaustai pasakoja apie karą, skurdą ir niokojimą. Dar šį rudenį jai bus įteiktas Naujųjų Europos talentų apdovanojimas (The European New Talent Drama Award).

*

Skaitymas bus tiesiogiai transliuojamas LNDT Facebook paskyroje

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.