VERSMĖ 2022. Maksim Kuročkin „Žolėdžiai“ skaitymas

Apie

Dramaturgas: Maksim KUROČKIN

Režisierius: Augustas GORNATKEVIČIUS

Scenografas: Oles MAKUKHIN

Kompozitorius: Jokūbas TULABA

Režisieriaus asistentas: Deivydas VALENTA

Vertėjas: Andrius MERKEVIČIUS

Aktoriai: Algirdas Gradauskas, Arūnas Vozbutas, Aistė Zabotkaitė, Jūratė Vilūnaitė, Rasa Samuolytė, Remigijus Bučius, Povilas Budrys, Marius Repšys, Lukas Malinauskas, Aurelijus Pocius, Daumantas Ciunis

 

Maksimo Kuročkino „Žolėdžiai“ – kandi, ironiška ir absurdiška pjesė. Tai tarsi vidinis monologas, nejučia pavirstantis personažų išore. Du pagrindiniai pjesės veikėjai Aš pats – rimtas žmogus ir Veikėjas aš – autoriaus įvaizdis „priešinasi“ kitų personažų pasakojamai istorijai nuolat ją pertraukdami, į ją be priežasties įsiterpdami ir ją keisdami. Iš pirmo žvilgsnio „Žolėdžiai“ primena visiems girdėtą siužetą, kai personažai ieško autoriaus, tačiau čia autorius, rodos, ne tik niekur nebuvo išėjęs, bet ir neketina užsičiaupti.

 

Maksimas Kuročkinas – Ukrainos dramaturgas ir scenaristas, istorikas. Baigė Kyjivo nacionalinį Taraso Ševčenkos universitetą ir Maksimo Gorkio literatūros institutą Maskvoje. Premijos „Antibooker“ žiuri apdovanojimo „Už naujų kelių paieškas dramaturgijoje“ laureatas. Pasak kritikų, Kuročkinas yra tas dramaturgas, kuris gali griauti sienas, kuris peržengia bet kokias kliūtis. Užaugęs Kyjive, patyręs tėvo istoriko įtaką, Kuročkinas savo pjesėse jungia istoriškai klaidžią praeitį su nenuspėjama ateitimi. Jo pjesės jau du dešimtmečius aktyviai statomos įvairiuose Ukrainos teatruose.

*

Skaitymas bus tiesiogiai transliuojamas LNDT Facebook paskyroje

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.