VERSMĖ 2023. Falk Richter „Prisilietimas“ skaitymas

  • Režisierius

    Kotryna SIAURUSAITYTĖ

  • Trukmė

    1 val. 15 min.

  • Salė

    Repeticijų salė (įėjimas iš Gedimino pr. 4)

  • Renginys nemokamas

Apie

Režisierė – Kotryna Siaurusaitytė

Kompozitorius – Vygintas Kisevičius

Video menininkas – Arvydas Gudas

Vertėja – Jūratė Pieslytė

 

Aktoriai: Jurga Kalvaitytė, Povilas Budrys, Božena Aleksandrovič, Šarūnas Zenkevičius, Dainius Jankauskas

 

Kaip mūsų gyvenimas vieniems su kitais paliečia mūsų biografijas ir kūnus? Fizinis prisilietimas ir artumas iš meilės gesto virsta potencialia grėsme. Kaip nurodo pats pjesės pavadinimas, šis kūrinys apie tas sienas ir sienų įveikimą, kurios pandemijos metu įgavo naują aktualumą. Socialiniai suvaržymai į mūsų gyvenimą įnešė ne tik kitokį elgesio modelį, bet ir su tuo susijusias neurozes – baimę prisiliesti prie kito, nerimą laisvai kvėpuoti. „Prisilietimas“ kalba apie tą akimirką, kai kritinis įvykis tampa lūžio tašku mūsų kasdienybėje, nes ne tik mūsų santykis su gamta, bet ir mūsų socialiniai įpročiai per akimirką pasikeičia. O kaip grįžti atgal? Kaip įveikti nerimą ir baimę prisiliesti?

Falkas Richteris (g. 1969) – vienas svarbiausių savo kartos vokiečių dramaturgų ir režisierių. Hamburgo universitete studijavo kalbotyrą, filosofiją ir teatro režisūrą. Jo pjesės buvo išverstos į daugiau nei 25 kalbas ir statomos visame pasaulyje. Be savo pjesių rašymo ir režisūros, Richteris režisavo Shakespeare'ą, Čechovą, Schillerį, Brechtą ir daugybę šiuolaikinių rašytojų, tokių kaip Caryl Churchill, Haroldas Pinteris, Martinas Crimpas, Sarah Kane, Jonas Fossė, Markas Ravenhillas, Larsas Norenas, Rolandas Schimmelpfennigas, ir Čaikovskio, Strausso ir Weberio, taip pat Hanso Wernerio Henzės, Jörgo Widmanno ir Jörno Arneckės operas

Režisierė Kotryna Siaurusaitytė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur įgijo teatro režisūros bakalauro laipsnį (2015–2019), kurso vadovas – Eimuntas Nekrošius. Režisierės darbai valstybiniuose Lietuvos teatruose: „Buvo tylu. Trumpa impresija apie kūrybą ir griovimą“ (2018, Valstybinis Šiaulių dramos teatras), „Pašnekesiai mėnesėtą naktį“ (2019, Juozo Miltinio dramos teatras), „Mažasis princas“ (2019, Juozo Miltinio dramos teatras), „Apsiaustas“ (2021, Juozo Miltinio dramos teatras), „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ (2022, Juozo Miltinio dramos teatras). Skaitymai: „Aš buvau namuose ir laukiau, kol ateis lietus“ (2023, Vilniaus senasis teatras). Šiuo metu Kotryna dirba Lietuvos nacionaliniame dramos teatre režisierių asistente.

 

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.