VERSMĖ 2023. Natalija Vorožbit „Apie ką ši pjesė?“ skaitymas

  • Režisierius

    Justinas VINCIŪNAS

  • Trukmė

    1 val. 10 min.

  • Salė

    Repeticijų salė (įėjimas iš Gedimino pr. 4)

  • Renginys nemokamas

Apie

Režisierius – Justinas Vinciūnas

Scenografė – Paulina Turauskaitė

Kompozitorius – Martynas Baranauskas

Režisieriaus asistentas – Augustas Gornatkevičius

Vertėjas – Vytas Dekšnys

Aktoriai: Vesta Grabštaitė, Povilas Barzdžius, Povilas Budrys


Veiksmas gali vykti cirko arenoje.

Arba televizijos studijoje. Arba galerijoje. Blogiausiu atveju – teatro scenoje.

Bet verčiau cirke.

Scenografija itin minimalistiška.

Arenoje gali stovėti dvi kėdės ir staliukas, prie kurio sėdi veikėjai.

Aplinkui – filmavimo grupė su kameromis ir mikrofonais.

Orkestras, palaikantis ritmą ir skelbiantis pasirodymus.

Cirko artistai ir dresuotojai koncertiniais kostiumais.

Tigrai narvuose.

Žiūrovai salėje.

Arba gali būti tik dviese: Autorė ir Smalsusis.

Tačiau kas nors turi atnešti vyno.

 

Natalijos Vorožbit pjesė yra apie autoriaus temų paieškas, kurias apsunkina tai, kad gyvenimas atkakliai diktuoja vieną temą – karą, apie kurią autorius jau nebegali rašyti.  Pagrindiniai veikėjai yra laidos vedėjas ir kviestinis autorius, iš kurio imamas interviu tiesioginiame eteryje, kartkartėmis jie susikeičia vietomis.

Natalija Vorožbit – ukrainiečių dramaturgė, scenaristė, kino režisierė, teatro ir socialinių projektų kuratorė. Nuo 2010 metų užsiima šiuolaikinės ukrainiečių dramaturgijos ir dokumentinio teatro kūrimu. Natalija yra apie dvidešimties pjesių, kurios buvo pastatytos įvairiose šalyse, įskaitant Karališkąjį Shakespeare’o teatrą ir Royal Court teatrą (Jungtinė Karalystė), išverstos į įvairias kalbas ir išleistos, autorė. Ji parašė šiuos dažnai statomus kūrinius: „Maidano dienoraščiai“, „Blogi keliai“ ir „Saša, išnešk šiukšles“. Ji taip pat yra ilgametražių ir trumpametražių filmų scenarijų autorė, pelniusi ne vieną apdovanojimą už geriausius scenarijus savo šalyje. Jos pjesė „Blogi keliai“ 2022 metais pristatyta „Versmės“ programoje.

Justinas Vinciūnas – jaunosios kartos režisierius, 2023 metais baigė teatro režisūros bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovas Gintaras Varnas). Kauno kameriniame teatre pastatė spektaklį „Nepalaidoti mirusieji“ pagal Jeano-Paulio Sartre’o pjesę, o Valstybiniame jaunimo teatre – spektaklį „Dulkės“ pagal Kazimierzo Sakowicziaus „Panerių dienoraštį“. 2023 metais „Dulkės“ rodytos Hamburgo teatro festivalyje Körber Studio Junge Regie.

Skaityme naudojamos garsinės ištraukos iš LNDT spektaklių anonsų archyvo bei spektaklio „Katedra“ (režisierius – O. Koršunovas, kompozitorius – A. Jasenka) muzikos fragmentas.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.