VERSMĖ 2023. Nora Abdel-Maksoud „Džipai“ skaitymas

  • Režisierius

    Naubertas JASINSKAS

  • Trukmė

    1 val. 40 min.

  • Salė

    Repeticijų salė (įėjimas iš Gedimino pr. 4)

  • Renginys nemokamas

Apie

Režisierius – Naubertas Jasinskas

Šviesos dailininkas – Dainius Urbonis

Kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė

Režisieriaus asistentė – Bartė Liagaitė

Konsultantas – Tadas Šarūnas

Vertėja – Kristina Sprindžiūnaitė

 

Aktoriai: Jūratė Vilūnaitė, Algirdas Dainavičius, Alvydė Pikturnaitė, Elzė Gudavičiūtė, Gediminas Rimeika

 

Ar per savo gyvenimo krizę sėdėti visureigyje ir apmąstyti tėvų ir senelių nekilnojamąjį turtą bei banko sąskaitas išties prasminga? Ar tai vienintelis būdas pajusti saugumą ir išblaškyti nerimą? Rašytoja ir režisierė Nora Abdel-Maksoud pjesėje „Džipai“ tiria gilų socialinį saugumo poreikį. Jos kūryboje nagrinėjamos struktūrinės visuomenės sąlygos, kuriomis klasių skirtumai vienu metu įtvirtinami ir paneigiami. Labai tiksliai ir siekdama satyrinės kulminacijos, Abdel-Maksoud išskaido mūsų mintis ir veiksmus, remdamasi sąskaitų likučiais, valios rodmenimis ir artėjančių grėsmių nuojautomis.

Nora Abdel-Maksoud gimė Miunchene ir 2005 metais pradėjo mokytis aktorystės Konrado Wolfo kino ir televizijos akademijoje Potsdame. Nuo 2009 metų yra laisvai samdoma aktorė. 2012 metais pristatė savo režisūrinį ir dramaturginį debiutą „Hunting von Trier“, kurį radijo pjesės versija transliavo Deutschlandradio Kultur. 2014 metais parašė ir režisavo spektaklį „Kings“ Ballhaus Naunynstraße. 2015–2016 metais jos pastatymo „Die Geschichte von Buffalo Jim“ („Bafalo Džimo istorija“) premjera įvyko Gorkio studijoje. 2017 metais Nora taip pat gavo Kurt-Hübner-Regiepreis už režisūrą „The Making-Of“. 2018–2019 metų sezone pasirodė „The Sequel“, apdovanojimus pelniusio Abdel-Maksoud režisūrinio debiuto tęsinys. Spektaklis 2018 metais buvo nominuotas Friedrich-Luft-Preis. Neseniai Gorkio teatre ji pastatė spektaklį „Rabatt“.

Teatro menininkų Nauberto Jasinsko kūrybą galima suskirstyti į dvi kategorijas: naujų teatrinių formų paiešką ir dramos teatro spektaklius, siūlančius nagrinėti kitoniškas žmogiškųjų santykių perspektyvas. 2022 metais apdovanoti Auksiniu scenos kryžiumi Jaunųjų menininkų kategorijoje už spektaklį „bowel“, 2023 metais už spektaklius „Edžio pabaiga“ ir „Pelikanas“ nominuoti Auksiniam scenos kryžiui už geriausią režisūrą. Menininkai nagrinėja patriarchato, lyties, seksualumo, klasės ir šias struktūras jungiančias galios temas.  

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.