VERSMĖ 2023. Žygimantas Kudirka „Paskutinė paskutinė paskutinė vakarienė“ skaitymas

  • Režisierius

    Žygimantas KUDIRKA

  • Salė

    Repeticijų salė (įėjimas iš Gedimino pr. 4)

  • Renginys nemokamas

Apie

Režisierius – Žygimantas Kudirka

Kostiumų dailininkė – Elena Marija Veleckaitė

Kompozitorius – Lubomir Grzelak

Šviesos dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas

Režisieriaus asistentas – Rokas Lažaunykas

 

Aktoriai: Vainius Sodeika, Augustė Šimulynaitė, Adrija Čepaitė, Dainius Gavenonis, Algirdas Gradauskas, Miglė Polikevičiūtė, Monika Bičiūnaitė, Gediminas Rimeika

 

Tai kūrinys apie žmonių abejingumą apokalipsės akistatoje. Pjesę „Paskutinė paskutinė paskutinė vakarienė“ sudaro fragmentiški pasakojimai, kurie vyksta skirtingose pasaulio vietose, o laiko atžvilgiu apima kone pusę amžiaus. Kiekviena vakarienė mus nukelia į vis tolesnę ateitį, kuri vis labiau atskleidžia pamažu bliūkštančios planetos pokyčius. Kiekvienos scenos metu žvilgsnis fokusuojamas į vieną staliuką restorane, kur žmonės valgo ir nerūpestingai kalbasi tarpusavyje. Tuo tarpu aplink juos vyksta klimato kataklizmai, kuriuos vakarieniautojai abejingai aptaria, dalinasi pasyviomis filosofinėmis ar poetinėmis įžvalgomis, geba iš to nejautriai pasijuokti ar tiesiog jas ignoruoja.

Žygimantas Kudirka – rašytojas, menininkas ir atlikėjas, veikiantis interaktyvios fikcijos, spekuliatyvios mokslinės fantastikos, dirbtinių kalbų ir avangardinio repo srityse. Jo kūriniai dažnai įgauna netikėtus pavidalus: alternatyvios realybės audiogidų, automobilio salonui sukurtų radijo pjesių, įsilaužimų į viešas informavimo priemones ar interaktyvių sprendimų, kai skaitytojas ar klausytojas užbaigti kūrinį turi pats. Žygimantas Kudirka gimė 1987 metais, apgynė lietuvių filologijos bakalauro darbą Vilniaus universitete bei fotografijos ir medijų meno magistro darbą Vilniaus dailės akademijoje. Ž. Kudirka yra išleidęs interaktyvios poezijos knygą, aštuonis muzikos albumus, atlikęs šimtus pasirodymų Lietuvoje ir visame pasaulyje, kuria darbus ir performansus šiuolaikinio meno lauke. Tarp naujausių jo darbų – distopinė opera, keli interaktyvūs audiogidai, holografinis performansas / instaliacija ir kūrinys trims ekranams bei trims kalbantiems objektams.

Kūrėjai

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.