BORDERLINE QUEEN. KERŠTAS

 • Režisierius

  Maciej GOŚNIOWSKI-GĄSIU

 • Trukmė

  1 val. 30 min. (vienos dalies)

 • Salė

  „Kablys + Kultūra“

 • Premjeros data

  2019 m. birželio 5 d.

 • N-18, performanse naudojami blyksinčios šviesos efektai

Apie

DURYS ATIDAROMOS 19 val., tad laukiame visų anksčiau!
Performansas vyks lietuvių, anglų ir lenkų kalbomis (bus vertimai į lietuvių kalbą)
Po abiejų performansų varakėlį pratęs didžėjai, trečiadienį DJ Aldona Relax gros „Kablyje“, o ketvirtadienį – klube „Soho“.

Kodėl dauguma mūsų vis dar yra susivaržę, stengiasi atitikti visuomenės lūkesčius ir bijo tų, kurie drįsta išreikšti save laisvai ir elgtis kitaip nei iš jų tikisi dauguma? Ar ne todėl bijome kitų, nes jų nepažįstame, o pažinti nenorime, nes tam reiktų keisti savo pasaulėžiūrą ir pergalvoti, kiek mūsų požiūrį formuoja vertybės, o kiek – primesti stereotipai?

Lenkijoje gyvenantis aktorius, šokėjas ir queer kultūros atstovas Maciejus Gośniowskis-Gąsiu (vienas iš LNDT Jaunųjų kūrėjų programos konkurso laimėtojų) kviečia visus, kuriems aktuali individo laisvės tema, susitikti ir kalbėtis apie tai, kaip mūsų visuomenė gali tapti atviresnė ir įvairesnė.

Lenkija ir Lietuva yra vienos homofobiškiausių šalių Europos Sąjungoje (Lenkija užima antrą vietą, Lietuva – trečią). Kodėl vis dar esame tokie nepakantūs kitaip atrodančiam, kitaip apie lytį ir lytiškumą galvojančiam individui? Maciejus drauge su kūrybine grupe iš Lietuvos ir Lenkijos kelia sau didelį uždavinį nauju pasirodymu „Borderline Queen. Kerštas“ šią situaciją  pakeisti.

Semdamiesi įkvėpimo iš Edwin A. Abbott knygos „Plokščiažemė“, performanso kūrėjai kalbės apie queer individo tapatybę ir vietą nusistovėjusiose hierarchinėse struktūrose: kultūrinėse, socialinėse ar seksualinėse. Ar kito, kitokio pasirodymas visuomenėje kelia grėsmę, o gal, priešingai, gali skatinti naujus teigiamus procesus, visuomenės evoliuciją, augimą, atvirumą?

Režisierius žiūrovams padovanos ryškų ir ekstravagantišką pasirodymą, kuriame bus galima iš arti susipažinti su queer kultūra, pamatyti laisve trykštančius drag pasirodymus ir daugiau sužinoti apie iššūkius, su kuriais susiduria šios bendruomenės nariai. Maciejus Gośniowskis-Gąsiu šiam performansui tikslingai pasirinko ne teatro patalpas, o klubinę kultūros baro „Kablys“ erdvę, kurioje susirinkę žmonės galės jaustis laisvai: nevaržomai judėti „Skatepark“ salėje, nusipirkti gėrimų, šokti ir linksmintis.

Po performanso vakarėlis nesibaigs, nes prie DJ pulto stos Aldona Relax, ir gros susirinkusiems dar keletą valandų. Tad pirkdami bilietą į performansą žiūrovai gauna ir bilietą į vakarėlį!

„Queer kultūra – tai laisvės kultūra. Tai būdas galvoti apie lytį ne vien kaip apie biologinę dėžutę, kurioje gyveni ir kurią gavai apvaisinimo akimirką, o išreikšti save tokį, koks jautiesi. Queer yra atvira visiems, kokios lyties, kilmės, kokio amžiaus ar tikėjimo bebūtume. Jei esi atviras kitam, queer yra atvira tau. Bet kodėl kerštas? Todėl, kad negaliu pakęsti, kai žmonės teisia kitų žmonių saviraiškos būdus. Žmonės neturėtų jaustis esantys geresni už kitus vien todėl, kad jie baltaodžiai, heteroseksualūs ar cislyčiai“, – sako performanso režisierius.

Performanse „Boderline Queen. Kerštas“ žiūrovai pamatys garsius queer kultūros atstovus iš Lenkijos KaKatharsį ir Twoja Stara bei atranką Vilniuje laimėjusius menininkus: Gytį Ivanauską, Denisą Kolomyckį ir Brigidą Gruodytę.

Kūrybinė grupė pakvies žiūrovus dalyvauti ryškiame vakarėlyje, leistis į netikėtą nuotykį, atsikratyti mąstymo stereotipų, pažinti įvairialypes ir be galo spalvingas drag ir queer kultūras, bei kelti klausimus apie lyties raiškos formas, praplėsti individo laisvės sąvokos supratimą. Performansas Lietuvoje bus rodomas tik du kartus – birželio 5 ir 6 dienomis.

 

Šis spektaklis yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro įgyvendinamos Jaunųjų kūrėjų programos dalis. Maciej „Gąsiu“ Gośniowski tapo vienu iš trijų šio konkurso nugalėtojų. Žiūrovai jo sumanymą scenoje pamatys jau birželio 5 d.

 

Performanso rėmėjas: aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Informacinis rėmėjas:

                   


Kūrėjai

 • Koncepcijos autorius ir režisierius — Maciej GOŚNIOWSKI-GĄSIU
 • Dramaturgas — Łukasz GAZUR
 • Scenografai — random heroes, Motiejus VOLODZKA, Vėjas ALIUKAS, Dantė
 • Kostiumų dailininkė — KA KATHARSIS
 • Kompozitorė — Monika SOKAITĖ
 • Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS
 • Režisieriaus asistentė, kūrybinė konsultantė — Eglė ŠVEDKAUSKAITĖ
 • Prodiuserė — Agnė PULOKAITĖ

Vaidina

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.