VERSMĖ 2016. „Aktų salė“ (skaitymas)

  • Režisierius

    - -

  • Salė

    Studija

  • Premjeros data

    2016 m. lapkričio 4 d.

  • Renginys nemokamas

Apie

Augustas Sireikis „Aktų salė“

Skaito: Martynas Ališauskas, Kęstutis Cicėnas, Žygimantė Elena Jakštaitė, Jurga Kalvaitytė, Eimantas Pakalka, Ugnė Šiaučiūnaitė, Oskar Vygonovski

Režisierius-asistentas – Antanas Obcarskas

Pasakojimas „Aktų salė“, anot jaunojo autoriaus, lietuvių literatūros ir filosofijos studijas Vilniaus universitete krimtusio Augusto Sireikio, tai istorija apie „užspaustą“ jauno žmogaus nerimą, kylantį iš įtempto santykio su šiuolaikiniu pasauliu. Tai žvilgsnis į hipsterių, pozityvistinių progreso ideologijų, niekur nedingusio postmodernizmo, susvetimėjimo su tauta ir istorija, mados, įvaizdžių ir laisvės, kuri įgyjama be kovos, kartą. Tai bandymas rasti bendras jai baimes bei idealus. Pasak Sireikio, neatsitiktinis čia ir Prometėjo mitas – po didžiųjų pasakojimų, didžiųjų vertybių ir didžiųjų dievų mirties, po to, kai senojo titano vogta ugnis tampa visiems prieinama preke, prometėjiška ambicija, jos reikmė bei pavojai prašosi būti apmąstyti iš naujo.

Jaunasis dramaturgas pasakoja, kad „Versmės“ dirbtuvės jam buvo puiki proga ne tik mokytis iš gausios patirties turinčių dramaturgų, tačiau ir kritiškiau įvertinti savo idėjas bei jų raišką tekste: „Darbas su S. Parulskiu buvo lyg variklio išardymas – užuot sulipdžius turimas idėjas, veikėjų vizijas ar jau parašytus monologus, reikėjo tiksliai apsibrėžti pjesės struktūrą. Nors kartais rodosi, jog tekstas gali tiesiog „plaukti“, tačiau ilgainiui itin vertinga pasirodo prieš rašymą susiformuoti aiškų ir detalų planą, kuris neleistų nuklysti į su pagrindine idėja mažiau susijusias peripetijas. O su P. Gruszczyńskiu dirbome daugiau teorinėje plotmėje – kėlėme klausimus apie santykius tarp mito ir modernybės, kūrybos ir nūdienos socialinių problemų, konkrečios idėjos ir šiuolaikinės dramaturgijos konteksto. Diskusijų tikslas buvo mokymąsi iš geriausiųjų suderinti su unikalaus, asmeninio ir savito dramaturginio balso paieškomis, įvertinti mito reikšmę mums patiems bei mūsų asmeninių problemų šiuolaikinei visuomenei“. 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

Komentarų nėra.
Kviečiame dalintis įspūdžiais apie spektaklį.