VERSMĖ 2016. „Babelis“ (skaitymas)

  • Režisierius

    - -

  • Salė

    Studija

  • Premjeros data

    2016 m. lapkričio 3 d.

  • Renginys nemokamas

Apie

Aleksandr Špilevoj „Babelis“

Skaito: Miglė Polikevičiūtė, Jovita Jankelaitytė, Algirdas Gradauskas, Dainius Jankauskas

Režisierė-asistentė – Giedrė Kriaučionytė

 

Aleksandro Špilevoj pjesę „Babelis“ įkvėpė Ivano Vypyrajevo kūryba. Laisvojo klausytojo teisėmis dirbtuvėse dalyvavęs jaunasis dramaturgas kūrybinio proceso pabaigoje pateikė naują savo pjesę, su kuria bus kviečiami susipažinti ir žiūrovai.

„Babelis“ – tai kūrinys apie žmonių tarpusavio nekalbėjimą ir to nekalbėjimo pasekmes. Vieni pjesės herojai negali kalbėti, nes bijo sugriauti santykius, nes atprato kalbėti apie tai, kas jiems yra iš tikrųjų svarbu, kitiems kalbėti atvirai neleidžia jų senos nuodėmės, paslaptys ir melai, kuriuose jie skęsta. Dar kiti nekalba ir nebendrauja, nes pasineria tik į save ir savo ambicijas, tad tikras kontaktas su kitu žmogumi jiems tampa neįmanomas. Jie ne tik nekalba, bet ir negirdi, kai kas nors pabando pasakyti kažką tikro jiems patiems. Veikėjai, praradę kontaktą vieni su kitais ir su savo vidiniu pasauliu, kuris mėgina juos pažadinti gyvenimui ir kontaktui su gyvybe, esančia ir juose, ir kituose žmonėse. Teksto autorius Aleksandr sako: „Ši pjesė yra mano bandymas užmegzti kūrybinį dialogą ir pokalbį su mano mylimu dramaturgu ir vienu pirmųjų mano dramaturgijos mokytojų – Ivanu Vyrypajevu. Pjesėje bandau atrasti bendrą kalbą su juo ir jo kūryba, todėl akyliausi su jo dramaturgija susipažinę žiūrovai atras „Babelyje“ kai kuriuos epizodus ir netgi kelis personažus iš jo gerai žinomų pjesių. Jie trumpam užsuks aplankyti mano pjesės pagrindinių personažų.“

„Babelis“ jau ne pirmoji Lietuvos rusų dramos teatre vaidinančio aktoriaus Aleksandro Špilevoj sukurta pjesė. Šiemet Menų spaustuvės „Atviros erdvės“ programoje nutarta suteikti galimybę Aleksandrui režisuoti savo paties parašytą pjesę „Neišmoktos pamokos“. Tas pats tekstas Dalios Tamulevičiūtės vardo dramaturgijos konkurse buvo pripažintas įdomiausiu ir jam suteiktas 20 tūkst. eurų prizinis fondas, siekiant pristatyti spektaklį Lietuvos rusų dramos teatro scenoje, režisuojamą Jono Vaitkaus ir Airidos Gintautaitės, o rugsėjį Maskvoje, šiuolaikinės dramaturgijos konkurse „Liubimovka“, „Neišmoktos pamokos“ buvo įtrauktos į geriausių pjesių sąrašą. LNDT Aleksandr Špilevoj vaidina spektakliuose „Atžalynas“ ir „Visuomenės priešas“. 

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

2016 m. spalis 30 d. 15:15 / Mindaugas

Arba nuo "оттопырить"?

2016 m. spalis 30 d. 15:13 / Mindaugas

Vypyrajevo??? Nuo žodžio "вы́пырять"?