Apie LNDT ir „Gelbėkit vaikus“ projektą

 

„Kartą apšviestas protas nebegali panirti į tamsą“.

Thomas Paine

    

Išlaidos vieno asmens išlaikymui įkalinimo įstaigoje per metus sudaro 16,4 tūkst. Lt,

o mokinio būtinųjų išlaidų krepšelis – 3,3 tūkst. Lt

(2012 m. duomenys)

 

Spektaklis „Kosmosas+“ yra kuriamas išskirtinai moksleivių auditorijai, todėl Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kartu su visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus“ organizuoja edukacinį projektą. Šio projekto tikslas – bendromis LNDT ir šalies verslo įmonių pastangomis padovanoti bilietus į unikalią premjerą mokslo tema „Kosmosas+“ vaikų globos namuose, socialiai remtinose šeimose gyvenantiems vaikams arba iniciatyviems, savo pavyzdžiu saugią mokyklos aplinką kuriantiems jaunuoliams.

Teatras, kaip vienas iš visuomenės švietėjų, siekia, kad šį jaunimui skirtą spektaklį pamatytų kuo daugiau moksleivių. LNDT tiki, kad lengviau žmogų išauklėti nei perauklėti, o investicijos į jaunosios kartos švietimą ne tik prasmingos, bet ir atsiperkančios – išmokslinti vaikai, tikėtina, labiau sieks nebūti našta aplinkiniams ir valstybei, patys kurs užuot griovę. Likimo nuskriaustiems ir socialiniame užribyje augantiems vaikams valstybė ir privatūs rėmėjai garantuoja tai, kas reikalinga išgyvenimui – būstą, maistą, privalomą mokslą, tačiau vaikams ir paaugliams dažnai nesuteikiama tai, kas sukeltų kibirkštį siekti gyvenime ko nors nepaprasto ir didingo – tapti astronautu, išrasti vaistus nuo mirtinos ligos ar dainuoti garsiausiose pasaulio scenose. Tai gali padaryti menas ir mokslas. Norėdamas uždegti šią kibirkštį vaikuose, LNDT ir stato unikalų vaizdo ir garso reginį „Kosmosas+”.

 

LNDT kartu su „Gelbėkit vaikus“ pakvietė vaikų globos organizacijas registruotis projekte, o verslo organizacijas – tapti projekto partneriais ir nupirkti bilietus į „Kosmosas+“ spektaklius:

- globos įstaigų ir stokojančių Lietuvos šeimų vaikams ir paaugliams – taip juos paremiant;

- jaunimui, aktyviai dalyvaujančiam iniciatyvinėse grupėse – „Prieš smurtą“, „Be patyčių“ ir kt. – paskatinant juos už prasmingą veiklą.

 

Projekte užsiregistravusių vaikus ir jaunimą atstovaujančių organizacijų sąrašas nuolat atnaujinamas LNDT interneto svetainėje teatras.lt (nurodoma, kiek vaikų nori pamatyti spektaklį, kiek iš jų jau gavo bilietus dovanų, kiek tokių dovanų dar laukia). Kiekvienos įmonės – projekto partnerės prašoma nupirkti ne mažiau kaip po 20 bilietų pasirinktai vaikų grupei.

Kiekviena įmonė, tapusi šio projekto partnere, ne tik prisideda prie Lietuvos vaikų švietimo, bet kai kuriems vaikams suteikia galimybę pirmą kartą apsilankyti teatre