Diskusijas po „Žalios pievelės“ moderuos Edmundas Jakilaitis ir Justinas Žilinskas

Lrt.lt ir Mruni.lt nuotraukų koliažas.

 

„Anksčiau Visagino gatvėse buvo stiprus bendruomenės pojūtis. Dabar ta dvasia dingo“, – sako vienas iš dokumentinio spektaklio „Žalia pievelė“ herojų Dmitrij Marčenko. Koks dabar, uždarinėjant Ignalinos atominę elektrinę, yra Visaginas ir kokia šio kadaise sparčiai sukurto utopinio miesto ateitis? Ar ėjimas į priekį stipresnis už susisaistymą su praeitimi, ir ką apie tai gali papasakoti dokumentinis teatras? Pasvarstyti apie tai kviečiame  po spektaklio „Žalia pievelė“ premjeros Visagine ir Vilniuje.

„Žalia pievelė“ – tai pirmas Lietuvos nacionalinio dramos teatro dokumentinio teatro bandymas, kai scenoje vaidina ne teatro aktoriai, o žmonės, tiesiogiai susiję su pasakojamomis istorijomis. „Žalioje pievelėje“ – Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai ir Visagino gyventojai. Savo rankomis statę elektrinę ir miestą, atvykę į jį Nepriklausomybės laikais arba jame užaugę. Inžinieriai, teisininkai, apsaugos darbuotojai, menininkai, moksleiviai. Abejojantys Visagino ateitimi ir ja tikintys.

Spektaklis „Žalia pievelė“ turi dvi premjeras – gegužės 9 d., antradienį, 19 val. premjera įvyks Visagino kultūros centre, o gegužės 19 d., penktadienį, 19 val. – Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje. „Žalia pievelė“ bus įtrauktas į LNDT repertuarą ir nuolat rodomas Vilniuje.

Susitikimą su žiūrovais po premjeros Visagine gegužės 9 dieną ves teisininkas, publicistas ir rašytojas fantastas Justinas Žilinskas, diskusija Visagine yra organizuojama Visagino Europe Direct informacijos centro iniciatyva. Susitikimą po premjeros Vilniuje gegužės 19 d. moderuos laidos „Dėmesio centre“ vedėjas, žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Abu renginiai nemokami, susitikimuose dalyvaus spektaklio „Žalia pievelė“ herojai ir kūrybinė grupė. Į diskusijas kviečiami atvykti ne tik tų rodymų žiūrovai, bet visi norintys, įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame dalyvauti!

Daugiau apie spektaklį – čia