Pranešimai spaudai

2020 / 10 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Alisos“ dramaturgas L. Adomaitis: „Traumos keičia mąstymą apie teisingumą ir kerštą“

Daiva Šabasevičienė

„Man svarbiausia buvo parodyti, kaip įvykiai daro įtaką personažų emocijoms ir sukelia gilias traumines patirtis. Juk mes visi žinome apie tuos įvykius. Visi buvome kažkur, kai tai įvyko. Vieni buvo Paryžiuje, kiti Vilniuje. Na ir kas? Psichiką galima paveikti per atstumą, ir žmonės labai lengvai susitapatina su traumomis“, – sako spektaklio dramaturgas Laurynas Adomaitis. Jį kalbina Daiva Šabasevičienė. „Alisos“ premjera – jau šį savaitgalį, spalio 23, 24 d.
> skaityti daugiau

2020 / 10 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

Prasideda atranka į „Versmės“ rašymo dirbtuves su estų dramaturge Andra Teede

Lapkričio mėnesį Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies į jau tradicija tapusius šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Versmė“ skaitymus. Nuo praeitų metų „Versmė“ organizuojama sutelkiant dėmesį į vienos šalies dramaturgiją, pernai tai buvo Slovėnija, o šiemet – Estija. Todėl neatsitiktinai prieš festivalį organizuojamos kūrybinės dirbtuvės jauniesiems rašytojams, kurias ves dramaturgė iš Estijos Andra Teede. Dalyvių atranka vyksta iki spalio 22 d.
> skaityti daugiau

2020 / 10 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Pasaulis nepaiso visiškai nieko. Pokalbis su režisieriumi A. Obcarsku

Daiva Šabasevičienė

„Žmonės tolsta vieni nuo kitų, pasaulis sustoja, mes sustojame kartu su juo, visi lėktuvai nusileidžia ant žemės, niekas nebeperka naftos, užsidaro visos kavinės. Ar tai ne fikcinis siužetas? Visada mąstau apie žmones, atsiduriančius pačioje žiauriausioje tikrovės suirutėje. Kas jie? Šiame spektaklyje tai – Alisa“, – sako naujo LNDT spektaklio „Alisa“, kurio premjera įvyks spalio 23, 24 dienomis, režisierius Antanas Obcarskas.
> skaityti daugiau

2020 / 10 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT premjera „Alisa“ – apie tragediją, kurią visi išgyvenome

Globãlios traumos kuria šiuolaikinę realybę – sako spektaklio „Alisa“ kūrėjai. Lietuvos nacionalinis dramos teatras spalio 23 dieną kviečia į ketvirtą šio sezono premjerą. Spektaklį „Alisa“ pagal Lauryno Adomaičio originalią pjesę režisuoja Antanas Obcarskas. Tai jaunos drąsios advokatės, ieškančios teisingumo šiuolaikiniame pasaulyje, istorija. Premjera bus tiesiogiai transliuojama ir internetu.
> skaityti daugiau

2020 / 09 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

Į Lietuvą atvyks garsus belgų menininkas Jan Fabre statyti LNDT spektaklio su M. Nedzinsku

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pradeda bendradarbiavimą su menininku iš Belgijos Janu Fabre, kurį dėl universalumo kai kurie kritikai pavadino „mūsų laikų da Vinci“. Spalio 9, 10, 11 dienomis Lietuvos žiūrovams bus pristatytas šio menininko spektaklio „Nakties rašytojas“ eskizas, sukurtas pagal jo gyvenimo faktus. Idėja pakviesti Janą Fabre į Lietuvą kilo rašytojui ir dramaturgui Mariui Ivaškevičiui.
> skaityti daugiau

2020 / 09 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sveikiame Martyną Budraitį laimėjus LNDT generalinio direktoriaus konkursą

Konkursą eiti Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigas laimėjo Martynas Budraitis, dabartinis šio teatro vadovas. Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui M. Budraitis vadovauja nuo 2010 metų, 1998–2010 metais jis buvo Oskaro Koršunovo teatro direktoriumi. Teatro vadovo kadencijos trukmė – penkeri metai.
> skaityti daugiau

2020 / 09 / 17 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyje žiūrovas kviečiamas pabūti su aktoriumi. Pabūti labai arti. Leistis kelionėn gilyn į pasąmonę, į vidinį kosmosą. Artėjant premjerai Daiva Šabasevičienė kalbasi su broliais aktoriumi Mariumi Repšiu ir režisieriumi Mantu Jančiausku.
> skaityti daugiau

2020 / 09 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vytautas Anužis: Organika – aktoriaus laisvės žudikė

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi premjerai – jaunas režisierius Motiejus Ivanauskas stato spektaklį „Dialogai“ pagal Platono ir kitų Antikos autorių tekstus, premjera įvyks rugsėjo 25 d. Pagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje ruošia aktorius Vytautas Anužis, kuris sutiko pasidalinti mintimis apie aktoriaus profesiją ir naujausią savo darbą.
> skaityti daugiau

2020 / 09 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Klausinėti nepasakant atsakymo. M. Ivanauskas apie spektaklį „Dialogai“

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) rugsėjo 25 d. pristatys premjerą pagal Platoną „Dialogai“. Spektaklį režisuoja Motiejus Ivanauskas, vienas iš LNDT organizuoto Jaunųjų kūrėjų programos konkurso laimėtojų. Spektaklio „Dialogai“ premjera turėjo įvykti šių metų balandį, bet buvo perkelta į rudenį dėl koronaviruso. Spektaklyje vaidins Vytautas Anužis, Elzė Gudavičiūtė, Šarūnas Zenkevičius, Povilas Jatkevičius. Artėjant perkeltai premjerai Daiva Šabasevičienė kalbina režisierių Motiejų Ivanauską.
> skaityti daugiau

2020 / 09 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT dokumentinės dramos apie 90-uosius – per LRT RADIJĄ jau nuo rugsėjo 7 d.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kartu su LRT RADIJU nuo rugsėjo 7 dienos kviečia klausyti dokumentinių dramų. „Išgyventi 90-ieji” – tai keturių dalių radijo dokumentinių dramų ciklas, prie kurio sukūrimo prisidėjo per 40 įvairių teatro sričių menininkų. Dramos bus transliuojamos per LRT RADIJĄ rugsėjo pirmadieniais po 21 val. žinių.
> skaityti daugiau