Pranešimai spaudai

2020 / 03 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tikras teatro kareivis. Aktoriui Ramučiui Rimeikiui – 70

Daiva Šabasevičienė

Šiandien LNDT aktorius Ramutis Rimeikis švenčia septyniasdešimtmetį. Gimęs ir augęs Žemaitijoje, iškart po studijų 1972-aisiais tapo tuometinio Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro aktoriumi. 1992–1997 metais dirbo Kultūros ministerijoje, nuo 2011 metų iki dabar yra Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas. Mintinis apie aktorių dalinasi kolegos Vaiva Mainelytė, Vytautas Rumšas, Algirdas Martinaitis, Birutė Mar, Rimantas Bagdzevičius, Remigijus Bučius, Arūnas Sakalauskas.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatro dienos vakarą – muzika iš LNDT spektaklių

Rytoj – Tarptautinė teatro diena. Šiemet ji bus kitokia, bet kad nebūtų liūdna švenčiant individualiai – kviečiame vakarą leisti klausant muzikos iš LNDT spektaklių. Tiesioginė transliacija vyks Lietuvos nacionalinio dramos teatro Facebook paskyroje! Nuo 20 valandos prie muzikinio pulto stos LNDT aktorius Gediminas Rimeika ir miksuos muzikinius takelius iš spektaklių.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

Šiandien garsiajam O. Koršunovo spektakliui „Ten būti čia“ – 30 metų!

Daiva Šabasevičienė

80-ąjį sezoną Lietuvos nacionalinis dramos teatras skyrė laisvės trisdešimtmečiui. Prisimenami spektakliai, rodyti prieš 30 metų, teatro asmenybės tinklalaidėse dalijasi pasakojimais apie to meto spektaklius, žiūrovus, laisvės temas. Ypatinga diena šiame kontekste yra kovo 22-oji, kai 1990 m. tuometiniame Akademiniame dramos teatre įvyko pirmoji Oskaro Koršunovo premjera „Ten būti čia“. LNDT teatrologė Daiva Šabasevičienė kviečia prisiminti šio spektaklio kūrimo aplinkybes ir aktualumą.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Gintaras Varnas: prieš 30 metų teatras vyko gatvėse

Lietuvos nacionalinis dramos teatras tęsia 80 sezono tinklalaidžių ciklą ir šiandien pristato pokalbį su režisieriumi, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Gintaru Varnu. LNDT teatrologei Daivai Šabasevičienei savo namuose jis pasakoja apie Nepriklausomybės laikotarpiu kurtus spektaklius ir kitas tuometines teatro aktualijas.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aktorė su charakteriu

Daiva Šabasevičienė

Šiandien, kovo 5 dieną, aktorė Rimantė Valiukaitė švenčia penkiasdešimties metų jubiliejų. Apie jos neeilinį talentą byloja kūrybinės biografijos faktai: pirmuosius įsimintinus vaidmenis ji sukūrė dar būdama studentė, o vėliau sėkmingai dirbo su visais garsiausiais lietuvių ir kai kuriais užsienio režisieriais, visi ją išskyrė kaip ypatingai imlią, kūrybingą ir sugebančią spektakliams suteikti ypatingos įtaigos. Savo mintimis apie aktorę dalijasi kolegos: Y. Ross, D. Michelevičiūtė, V. Mockevičiūtė, Dž. Siaurusaitis, J. Statkevičius, G. Varnas, A Sakalauskas.
> skaityti daugiau

2020 / 03 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sokrato mintys ir mėnesienos apšviestos tragedijos. Du nauji LNDT spektakliai

Aušra Pociūtė

Pavasarį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks dvi debiutuojančių režisierių, laimėjusių LNDT skelbtą Jaunųjų kūrėjų programos konkursą, premjeros. Pirmasis savo spektaklį pagal Platono „Dialogus“ balandžio 9, 10 dienomis pristatys Motiejus Ivanauskas. Gegužės 8, 9 dienomis įvyks Karolio Vilko premjera „Mėnesiena“ pagal jo paties parašytą pjesę
> skaityti daugiau

2020 / 02 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

G. Makarevičius ir D. Gudačiauskaitė – apie darbą spektaklyje „Julija“

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio pagal Sigito Parulskio pjesę „Julija“ premjera įvyks jau šį penktadienį, vasario 21 d., Trakų kultūros rūmuose. Tęsdamas kultūros sklaidą regionuose Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia Vilniaus žiūrovus savaitgalį pradėti Trakuose (nes rodymas Vilniuje bus tik po mėnesio – kovo 24 d.), o LNDT teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina spektaklio scenografą nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Gintarą Makarevičių bei kostiumų dailininkę Dovilę Gudačiauskaitę.
> skaityti daugiau

2020 / 02 / 17 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dėl koronaviruso LNDT atšaukia mėnesio gastroles Kinijoje

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) praneša atšaukiantis mėnesio trukmės spektaklio „Lokis“, rež. L. Twarkowski, gastroles Kinijoje. Buvo numatyta, kad spektaklis aplankys penkis Kinijos miestus ir bus parodytas iš viso aštuonis kartus. Į kai kuriuos rodymus bilietai jau buvo išpirkti. Sprendimas atšaukti gastroles buvo priimtas kartu su gastrolių organizatoriais Kinijoje.
> skaityti daugiau

2020 / 02 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sigitas Parulskis: Žemaitei būdingi stiprūs kontrastai, tuo ji man artima

Daiva Šabasevičienė

Vasario 21 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatys spektaklį „Julija“, kuriam pjesę parašė rašytojas ir dramaturgas, nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Sigitas Parulskis. Šio kūrinio įkvėpimas – rašytojos Julijos Beniuševičiūtės-Žymantienės (Žemaitės) asmenybė. Tiesa, ji nėra pagrindinė veikėja. Kaip sugalvojo tokią kūrinio struktūrą, kas yra kūrinio centre ir kuo jį nustebino Žemaitė, Sigitas Parulskis (beje, šiandien, vasario 10 d., minintis savo 55-ąjį gimtadienį) pasakoja LNDT teatrologei Daivai Šabasevičienei.
> skaityti daugiau

2020 / 02 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Juozas Statkevičius pasakoja apie madas, spektaklius ir vakarėlius teatre prieš 30 metų (nauja tinklalaidė)

Dėl LNDT pastato rekonstrukcijos pokalbį rengianti teatrologė Daiva Šabasevičienė pakvietė Juozą pasikalbėti savo namuose. Kupinas entuziazmo jis pasakoja apie teatrą, kostiumus ir užkulisinius dalykus, nutikusius prieš 30 metų. „Aktorės net balsą pakeisdavo, kai apsivildavo mano kurtą kostiumą, nesvarbu, kad jis iš pliušinių užuolaidų buvo pasiūtas“, – atsimena menininkas ir pasakoja, kad tuomet visur buvo skurdas – labai trūko audinių, bet nuotaika buvo pakili ir buvo daug bohemos teatre.
> skaityti daugiau