Pranešimai spaudai

2022 / 12 / 01 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atleidžia O. Koršunovą iš pareigų

Šią savaitę priimtas sprendimas atleisti iš pareigų Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) meno vadovą Oskarą Koršunovą. Tokiam administracijos sprendimui įtakos turėjo aplaidus tiesioginių meno vadovo pareigų vykdymas bei sistemingos pravaikštos. „Apgailestaujame, kad tenka žengti šį žingsnį, bet toleruoti nuolatinių darbinės drausmės pažeidimų nebegalime. Bendravome su režisieriumi, kurį laiką tikėjomės pokyčio, deja, teigiamo rezultato nesulaukėme“, – sako LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.
> skaityti daugiau

2022 / 11 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Gyvulių ūkio. XXI amžius“ autorius R. Kmita: įveikę diktatorių patys tokiais tampame

Daiva Šabasevičienė

Jau šį savaitgalį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks premjera „Gyvulių ūkis. XXI amžius“. Pauliaus Tamolės režisuojamam spektakliui pjesę pagal klasika tapusią George‘o Orwelo apysaką parašė rašytojas Rimantas Kmita. Tai spektaklis spektaklyje, teigia kūrėjai. Artėjant premjerai Rimantas Kmita sako, kad pagrindinė šio kūrinio tema yra galia: „Neturėkime iliuzijų, kad nekontroliuojama galia siekia tik gėrio. Galia visada yra valstybėje, bendruomenėje, kolektyve. Ir jeigu ją atiduodame į vienas rankas, tai dažniausiai geruoju nesibaigia.“
> skaityti daugiau

2022 / 11 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatro fojė vyks D. Liškevičiaus performansas Ukrainai palaikyti „Ten yra VERSMĖ?“

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) tęsia pavasarį pradėtą Ukrainai palaikyti skirtų renginių ciklą ir lapkričio 22 d. kviečia į ketvirtą renginį – Dainiaus Liškevičiaus performansą „Ten yra VERSMĖ?“. Renginys nemokamas, vyks LNDT fojė. Šis performansas specialiai sukurtas Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė esančiai Stanislovo Kuzmos skulptūrai „Versmė“.
> skaityti daugiau

2022 / 11 / 17 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT – nauja Orwello „Gyvulių ūkio“ interpretacija, parašyta Rimanto Kmitos

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) ruošiasi trečiajai šio sezono premjerai – lapkričio 25 d. Naujojoje salėje įvyks Pauliaus Tamolės režisuojamo spektaklio „Gyvulių ūkis. XXI amžius“ pirmasis rodymas. Pjesę šiam pastatymui, remdamasis klasika tapusia George‘o Orwello apysaka, parašė Rimantas Kmita. Spektaklyje žiūrovai pamatys, kaip grupė aktorių repetuoja „Gyvulių ūkį“ ir susiduria su tais pačiais klausimais savo gyvenimuose kaip jų personažai.
> skaityti daugiau

2022 / 11 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT spektaklio „Sirenų tyla“ pergalė Vokietijoje, pagyros ir iš Gregory Porterio

Aušra Pociūtė

Tarptautiniame Europos jaunųjų režisierių festivalyje „Fast Forward“, vykusiame Dresdene, Vokietijoje, Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Sirenų tyla“ vakar pelnė pagrindinį prizą. Konkursinėje programoje dalyvavo ryškiausi pradedantys teatro kūrėjai iš Vengrijos, Švedijos, Austrijos, Ispanijos, Belgijos, Serbijos ir Lietuvos.
> skaityti daugiau

2022 / 11 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT spektaklis „Sirenų tyla“ išvyksta į tarptautinį festivalį Dresdene

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Sirenų tyla“ (rež. Laura Kutkaitė) pakviestas į tarptautinį Europos jaunųjų režisierių festivalį „Fast Forward“. Dresdene, Vokietijoje, vykstantis festivalis skirtas pristatyti ryškiausius jaunų teatro kūrėjų darbus, todėl „Sirenų tylos“ komanda šį kvietimą priima kaip savo kūrybos įvertinimą.
> skaityti daugiau

2022 / 10 / 27 Pranešimas spaudai | Naujiena

Šiemet „Versmėje“ bus skaitomos šiuolaikinės Ukrainos autorių pjesės

Aušra Pociūtė

Susitikti teatre klausantis aktorių skaitomų pjesių vėl kviečia Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) organizuojamas šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“. Festivalis vyks lapkričio 15–20 dienomis, jame bus pristatomos Ukrainos kūrėjų pjesės. Visi renginiai nemokami, o ukrainietiškų pjesių skaitymai bus tiesiogiai transliuojami Lietuvos nacionalinio dramos teatre Facebook paskyroje.
> skaityti daugiau

2022 / 10 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

Į LNDT fojė grįžta „Pokalbiai NE apie teatrą“

Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui sugrįžus į savo erdves po rekonstrukcijos, į LNDT fojė sugrįžta ir auditorijos pamėgti „Pokalbiai NE apie teatrą“. Šiemet juos moderuos LRT žurnalistė, užsienio naujienų redaktorė, dokumentinių filmų kūrėja Ieva Balsiūnaitė. Į pirmą susitikimą teatras kviečia jau lapkričio 7 d., pirmadienį, 18 val., vėliau pokalbiai vyks tokiu pačiu metu kiekvieną pirmą mėnesio pirmadienį. Renginiai nemokami.
> skaityti daugiau

2022 / 10 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT įvyko premjera pagal Ukrainos moterų pasakojimus „Liudijimai“

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre spalio 18, 19, 20 dienomis vyksta dokumentinio spektaklio pagal Ukrainos moterų pasakojimus „Liudijimai“ premjeriniai rodymai. Po premjeros Vilniuje, spektaklis bus parodytas Anykščiuose (lapkričio 15 d.), Ignalinoje (gruodžio 6 d.) ir Šalčininkuose (gruodžio 9 d.). Mintis kurti tokio pobūdžio spektaklį kilo režisieriui Oskarui Koršunovui: bendram darbui jis subūrė aktores, kurios savanoriškai susitiko su į Lietuvą atvykusiomis ukrainietėmis ir išklausė jų istorijas.
> skaityti daugiau

2022 / 10 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT sveikina erdvių švara besirūpinančius kolegas su Valytojų diena

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) 83-iąjį sezoną pradėjo jau dviejose naujose erdvėse – naujai pastatytoje Naujojoje ir Mažojoje salėse. Tinkamai pasitikti žiūrovus atnaujintame teatre padeda naujas partneris, pasiūlęs LNDT ir naują tradiciją – pasveikinti ir padėkoti valytojams, kurių darbas dažnai lieka nematomas. Nedaug kas žino, kad būtent šiandien yra švenčiama Padėkos valytojui diena. Šios dienos proga LNDT dirbančios valytojos buvo pakviestos nusifilmuoti specialiame vaizdo klipe.
> skaityti daugiau