Pranešimai spaudai

2024 / 07 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT spektaklis „Respublika“ grįžo iš dviejų sėkmingų turų

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras 84-ąjį sezoną užbaigė itin sėkmingomis spektaklio „Respublika“, rež. Łukasz Twarkowski, gastrolėmis Briuselyje bei Atėnuose, kurios įrodo šio spektaklio pripažinimą tarptautiniu mastu ir naujas galimybes Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui. Abiejuose miestuose buvo sulaukta rekordiškai daug žiūrovų ir palankių atsiliepimų: po rodymų Briuselyje sulaukta kvietimų į kitus prestižinius festivalius, o seansai Atėnų pašonėje vyko po atviru dangumi, įtraukė tūkstančius žiūrovų ir, kūrėjų nuomone, tikriausiai buvo vienąkart gyvenime išgyventa patirtis.
> skaityti daugiau

2024 / 06 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Po žiūrovų nakvynės teatre – bilietai į naują LNDT sezoną ir 4-ias premjeras

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras praėjusį savaitgalį pakvietė žiūrovus dalyvauti dienos ir nakties renginiuose „Sapnuojame naują sezoną“ ir laukti naujo sezono bilietų prekybos pradžios. Visą dieną iš teatro prieigų buvo transliuojamos įvairios radijo laidos apie teatrą, vakare jaunoji publika šėlo DJ nevykėlės koncerte, o naktį žiūrovai buvo pakviesti nakvoti teatre. Šeštadienį, birželio 8 d., rytą pasirodė naujo sezono bilietai ir keturios premjeros.
> skaityti daugiau

2024 / 05 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT kviečia nakvoti teatro fojė ir laukti naujo sezono bilietų

Lietuvos nacionalinis dramos teatras birželio 8 dieną pradės bilietų į rudens spektaklius prekybą. Prieš pat prekybos pradžią LNDT kviečia į išskirtinį renginį – nakvoti Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė klausant kompozitoriaus Dominyko Digimo kūrinio „Ką sapnavai“ ir sapnuoti būsimąjį 85 sezoną. Renginys, kuris prasidės 22 val. vakaro ir baigsis 6 val. ryto yra „Kultūros nakties“ programos dalis, į jį būtina registracija. Prieš naktinį koncertą teatre vyks ir daugiau renginių.
> skaityti daugiau

2024 / 05 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos teatro ledlaužis. Režisieriui Jonui Vaitkui – 80

Daiva Šabasevičienė

Šiandien didžioji dauguma Lietuvos teatro bendruomenės kartu su režisieriumi Jonu Vaitkumi švenčia jo 80 metų jubiliejų. Režisierius gimė 1944 gegužės 20 d. Armonų kaime (Raseinių raj.) 1969–1974 studijavo Leningrado (dabar – Sankt Peterburgas) valstybiniame teatro, muzikos ir kinematografijos institute (dabar – Sankt Peterburgo valstybinė teatro akademija), 1974–1975 dirbo Šiaulių dramos teatro vyriausiuoju režisieriumi, 1975–1978 – Kauno valstybinio akademinio dramos teatro režisieriumi, o 1980–1988 – šio teatro vyriausiuoju režisieriumi. 1988 atvykęs į Vilnių, Vaitkus iki 1995 buvo Lietuvos valstybinio akademinio (dabar – nacionalinio) dramos teatro meno vadovas, o 2008–2018 vadovavo Lietuvos rusų dramos (dabar – Vilniaus senajam) teatrui.
> skaityti daugiau

2024 / 05 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT kampanija „Neik į teatrą“ pripažinta geriausia įvaizdine kampanija

Aušra Pociūtė

84-ąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezoną pristačiusi reklaminė kampanija „Neik į teatrą“, kurią sukūrė reklamos agentūra TRUTH, gegužės 7 d. „Verslo žinių“ organizuojamuose „Password“ apdovanojimuose pelnė prizą kaip efektyviausia mažo biudžeto įvaizdinė rinkodaros kampanija. „Išskirtinei komunikacijai reikia ne tik drąsios idėjos, bet ir drąsaus kliento. Toks puikus duetas ir buvo reklamos agentūra TRUTH su LNDT“, – teigia TRUTH strategas Tomas Bartninkas.
> skaityti daugiau

2024 / 05 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinį dramos teatrą elektros energija aprūpins saulės elektrinė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) vis dažniau kelia tvaraus teatro klausimus ir peržiūri savo veiklas, siekdamas tvarių ir ekologiškų sprendimų. 2024 m. pavasarį teatrui perduota dalis nutolusios saulės energijos elektrinės, kuri jau pradėjo veikti. Tikimasi, kad saulės jėgainė pagamins apie 90 proc. LNDT sunaudojamos elektros energijos.
> skaityti daugiau

2024 / 04 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT ruošiasi į užsienio gastroles Atėnuose, Briuselyje, Torunėje ir Rakverėje

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) yra vienas daugiausiai pastaruoju metu po užsienį gastroliuojančių šalies teatrų ir artimiausiu metu ruošiasi į ketverias gastroles, kur savo spektaklius pristatys Atėnų, Briuselio, Torunės ir Rakverės žiūrovams.
> skaityti daugiau

2024 / 04 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinis dramos teatras surengė pirmąjį teatrų tvarumo forumą

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras balandžio 11 d. surengė pirmąjį teatrų tvarumo forumą, į kurį susirinkę scenos menų lauko profesionalai klausėsi užsienio ir Lietuvos kolegų pranešimų apie tai, kaip teatrai galėtų veikti gamtai draugiškesniais metodais. Konferencijoje buvo pažymėta, kad nors dažnai sakoma, kad tvarumo terminas tampa nuvalkiotas ir kelia atmetimo reakciją, apie nuovargį ar alergiją šiai temai kalbėti ne laikas, būtina imtis permainų ir veiksmų. Ir tai jokiu būdu neturi aplenkti meno institucijų.
> skaityti daugiau

2024 / 04 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naujam spektakliui kostiumus kuriantis Juozas Statkevičius: „Tai subtilaus skonio ir juodo humoro tragikomedija“

Daiva Šabasevičienė

„Tai – aukšto ir subtilaus skonio bei juodo humoro tragikomedija. „Viktoras, arba Vaikai valdžioje“ – itin aktuali iškraipytam, pakrikusiam, neteisingam, išprotėjusiam šių dienų pasauliui, todėl nenuostabu, kad subtilų, jautrų ir „įelektrintą“ skonį turinčiam režisieriui Gintarui Varnui tai įdomi medžiaga, įtraukianti visus aplinkinius, galutinai susukanti galvą, provokuojanti naujus apmąstymus. Tikiuosi stebuklo, nes spektaklis, pirmiausia, yra vizualinė visuma, elegantiška estetika. „Viktore...“ – puiki, įtikinanti aktorių vaidyba, jų kostiumų juodos spalvos kodai, – visa tai priverčia įsigilinti. Tiesiog tampa įdomu sužinoti, kuo gyveno pasaulis prieš šimtą metų“, - apie kūrybą naujame LNDT spektaklyje pasakoja kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius.
> skaityti daugiau

2024 / 03 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT tarptautinės dramaturgų rezidencijos konkursą laimėjo Karolis Kaupinis

Keturi partneriai – Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Ispanijos nacionalinis teatras, Gorkio teatras Berlyne ir Karališkasis flamandų teatras Briuselyje – pernai inicijavo tarptautinę dramaturgų rezidenciją, kviesdami rašančius scenai semtis žinių ir įkvėpimo skirtinguose miestuose, kurti naujus tekstus. Šiemet projektas tęsiamas prisijungus dar vienam partneriui – Zagrebo jaunimo teatrui. Šią savaitę paaiškėjo, kad Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui šiemet atstovaus režisierius ir scenaristas Karolis Kaupinis. Jis laimėjo konkursą, kuriam paraiškas atsiuntė 16 dalyvių.
> skaityti daugiau