Pranešimai spaudai

2021 / 03 / 09 Pranešimas spaudai | Naujiena

Prieš archyvinio spektaklio peržiūrą – V. Mainelytės ir M. Jusčiaus prisiminimai apie režisierių A. Lapėną

Rimgailė Renevytė

Virtualiame Lietuvos nacionalinio dramos teatro archyve „Teatroteka“ žiūrovai kviečiami žiūrėti Algirdo Lapėno režisuotą televizijos spektaklį „Adomas veda Ievą“: https://teatroteka.lt/spectacle/TT-622/linkedVideos, o prieš peržiūrą siūlome paskaityti keletą aktorės Vaivos Mainelytės bei aktoriaus ir režisieriaus asistento Mindaugo Jusčiaus prisiminimų apie režisierių.
> skaityti daugiau

2021 / 03 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Tragikas su lyriko siela. Aktoriui Vytautui Grigoliui būtų sukakę 70

Daiva Šabasevičienė

Šviesaus atminimo aktoriaus ir režisieriaus Vytauto Grigolio (1951 m. kovo 7 d. – 2006 m. balandžio 11 d.) septyniasdešimtmetį minime be jo. Po mirties aktorius retai išlieka toks artimas ir brangus. Nes teatras gyvas ne tik tais žmonėmis, kurie mus supa kasdienybėje, bet ir tais, kurie, net ir iškeliavę Anapilin, paliko nepakartojamą teatro atmosferą, teatro etiką.
> skaityti daugiau

2021 / 02 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatras, ieškantis naujovių ir atgaivinantis klasiką. Pokalbis su LNDT meno vadovu Oskaru Koršunovu

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) generalinis direktorius Martynas Budraitis naujojoje savo vadovavimo teatrui programoje numatė į teatro meno vadovo pareigas pakviesti režisierių Oskarą Koršunovą, o į dramaturgo – Marių Ivaškevičių. Sausio mėnesį Oskaras Koršunovas tapo LNDT meno vadovu. Šis pokalbis atskleidžia ne tik asmeninį Oskaro Koršunovo kelią šiame teatre, jo numatomas gaires tapus meno vadovu, bet ir bendrus kultūrinius reiškinius, svarbius visai teatro raidai apskritai.
> skaityti daugiau

2021 / 01 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kviečiame žiūrėti „Emigrantų“ vaizdo įrašą. Prisiminimais apie spektaklį dalijasi R. Adomaitis ir V. Rumšas

Rimgailė Renevytė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras nuolat pildo skaitmeninį teatro archyvą Teatroteka.lt. Karantino laikotarpiu LNDT kviečia žiūrėti senųjų spektaklių įrašus ir siekia suteikti platesnę informaciją apie juos. Šįkart pristatomas Irenos Bučienės režisuoto spektaklio „Emigrantai“ pagal Sławomiro Mrożeko pjesę įrašas. „Emigrantų“ premjera įvyko 1989 m. lapkričio 17 dieną, pagrindinius AA ir XX personažų vaidmenis kūrė aktoriai Vytautas Rumšas ir Regimantas Adomaitis. Rimgailė Renevytė paprašė jų pasidalinti prisiminimais apie šį spektaklį.
> skaityti daugiau

2020 / 12 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT aktoriai švenčių proga žiūrovams skiria linkėjimus, eiles ir muziką (video)

Visai Lietuvai šv. Kalėdas pasitinkant namuose Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktoriai žiūrovus nusprendė nudžiuginti per atstumą. Kviečiame išgirsti, ko švenčių proga linki Adrija Čepaitė, Birutė Mar, Arūnas Vozbutas, Martynas Nedzinskas, Jolanta Dapkūnaitė, Arūnas Sakalauskas, Marius Repšys, Vitalija Mockevičiūtė, Dalia Michelevičiūtė, Jūratė Vilūnaitė, Rimantas Bagdzevičius ir Diana Anevičiūtė.
> skaityti daugiau

2020 / 12 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT nuotolinės pamokos pabudino moksleivių kūrybiškumą

Aušra Pociūtė

Didžiulio susidomėjimo pavasarį sulaukusios Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) nuotolinės pamokos, buvo organizuojamos ir rudenį. Ne mažiau užklausų sulaukta ir dabar. Iš viso per keturias savaites (lapkričio 16 – gruodžio 11 dienomis) įvyko 55 pamokos, kurias vedė dešimt įvairių teatro profesijų atstovų. Jie paįvairino lietuvių kalbos, teatro, anglų kalbos, istorijos, klasės valandėlės, etikos ir muzikos užsiėmimus įvairiuose Lietuvos miestuose.
> skaityti daugiau

2020 / 12 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Užuojauta dėl Irenos Veisaitės mirties

Šiandien mirė literatūrologė, teatrologė Irena Veisaitė (1928 01 09 Kaune – 2020 12 11 Vilniuje). Irena Veisaitė yra buvus LNDT meno tarybos nare, aktyviai domėjosi mūsų teatro veikla, nuolat dalyvaudavo spektaklių premjerose, diskusijose apie teatro veiklą. Netekome šviesios asmenybės, kuri puikiai išmanė Lietuvos teatro istoriją, pažinojo daugelį mūsų teatro asmenybių, neformaliai sekė šiuolaikinės raidos procesus, naująsias teatro kultūros tendencijas, jaunųjų kūrėjų darbus. Nuoširdžiai užjaučiame Irenos Veisaitės artimuosius bei visą Lietuvos kultūros ir meno bendruomenę
> skaityti daugiau

2020 / 11 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Į internetą persikėlęs „Versmės“ festivalis praplėtė auditoriją – žiūrėjo keli tūkstančiai visoje Lietuvoje

Aušra Pociūtė

Šiais metais šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“ dėl paskelbto karantino vyko internete. Tačiau tai, pasak festivalio organizatorių, padėjo praplėsti auditoriją ir pasiekti naujus žiūrovus bei klausytojus. Virtualūs pjesių pristatymai šiemet sulaukė 2138 unikalių peržiūrų (su pasikartojančiais apsilankymais – 2566 peržiūrų). Tai kelis kartus didesnė auditorija nei fiziniuose skaitymuose, vykusiuose ankstesniais metais.
> skaityti daugiau

2020 / 11 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

Utopiški ir distopiški šių metų „Versmės“ skaitymai vyks internete

Aušra Pociūtė

Šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“ vyko įvairiausiose erdvėse, keitė formatus ir temas, šiemet festivalio erdvė bus internetas, o forma – skaitmeniniai sprendimai. Nufilmuotų arba įgarsintų „Versmės“ skaitymų klausytis bus galima jau kitą savaitę – lapkričio 16–20 dienomis. Iš viso šiuolaikinių, aktualių ir įtraukiančių tekstų gerbėjams bus pristatytos penkios pjesės: dvi naujos lietuviškos ir trys kūriniai iš Estijos (pirmą kartą išversti į lietuvių kalbą).
> skaityti daugiau

2020 / 11 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Karantino iššūkiai – LNDT premjera „Didysis kelias“ tiesiogiai internetu iš tuščios salės

Aušra Pociūtė

Jono Vaitkaus režisuojamas spektaklis „Didysis kelias“ Lietuvos nacionaliniame dramos teatre taps pirmuoju spektakliu, kurio premjera įvyks tiesioginiame eteryje, o ne teatro salėje stebint publikai. Dar kartą paskelbus karantiną ir uždraudus renginius, LNDT premjerą žiūrovai išvys internetu sekmadienio vakarą. Režisierius teigia, dėl tokių pokyčių neišgyvenantis, o transliaciją sieks kuo labiau priartinti prie teatrinio įspūdžio.
> skaityti daugiau