Pranešimai spaudai

2022 / 06 / 20 Pranešimas spaudai | Naujiena

Paskutinis meilės laiškas Regimantui Adomaičiui [papildyta]

Daiva Šabasevičienė

Šiandien mirė vienas didžiausių Lietuvos artistų Regimantas Adomaitis (1937 01 31 – 2022 06 20). Tai didelė netektis Lietuvos teatro ir kino bendruomenėms, jo sūnums Mindaugui, Gediminui, Vytautui bei jų šeimoms. Lietuvos nacionalinis dramos teatras reiškia jiems ir visiems kolegoms nuoširdžią užuojautą.
> skaityti daugiau

2022 / 06 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sekmadienį prie Nacionalinio dramos teatro įėjimo – performansas Ukrainai

Aušra Pociūtė

Birželio 19 d., sekmadienį, 18 val. vyks antrasis Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamo ciklo Ukrainai palaikyti renginys. Jis prasidės performansu „ritUAlas“, kuris vyks prie pagrindinio įėjimo į teatrą, o vėliau peraugs į pokalbį, prie kurio be renginio kūrėjų bus kviečiami prisijungti visi susirinkusieji. Šio renginio idėjos autorė – Elžbieta Latėnaitė, prie įgyvendinimo prisidėjo Lietuvos menininkai ir Lietuvoje gyvenančios ukrainietės. Renginys nemokamas.
> skaityti daugiau

2022 / 06 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Idėja randa būdą tapti matoma“. Pokalbis su dramaturge Tekle Kavtaradze

Daiva Šabasevičienė

„Toks jausmas, kad „Sirenų tylos“ idėja manęs laukė seniai. Pakalbėjus su režisiere Laura Kutkaite supratau, kad pagaliau yra proga kalbėti svarbia tema. Jaučiausi joje esanti nuo pirmųjų #metoo judėjimo metų“, – sako artėjančios Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjeros „Sirenų tyla“ dramaturgė Teklė Kavtaradze. Spektaklis apie fizinį ir psichologinį smurtą, kurį aktorės patiria kūrybiniuose procesuose, atidarys naujai pastatytą LNDT Mažąją salę, premjera įvyks birželio 15–17 dienomis.
> skaityti daugiau

2022 / 06 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

Kitą savaitę – O. Koršunovo renginys pagal Ukrainos moterų pasakojimus „Liudijimai“

Aušra Pociūtė

Birželio 9 d., ketvirtadienį, 19 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) Oskaras Koršunovas pristatys meninį projektą pagal Ukrainos moterų pasakojimus „Liudijimai“. Tai pirmoji LNDT organizuojamo renginių ciklo, skirto palaikyti Ukrainą, dalis. Renginys nemokamas, bet būtina registracija. Režisierius Oskaras Koršunovas dar pavasario pradžioje pakvietė LNDT aktores rinkti Ukrainos moterų istorijas ir pristatyti jas scenoje. Pasak kūrėjų, visos meniniame projekte „Liudijimai“ papasakotos istorijos yra unikalios.
> skaityti daugiau

2022 / 05 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dokumentinė LNDT radijo drama „Labirintas“ pakviesta į Rumunijos festivalį

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro dokumentinė radijo drama „Labirintas“ (iš ciklo „Išgyventi 90-ieji“), kuri buvo sukurta bendradarbiaujant su LRT radiju, yra pakviesta į tarptautinį radijo teatro festivalį „Grand Prix Nova“, birželio 14–18 dienomis vyksiantį Rumunijos sostinėje Bukarešte. Šio 2020 metais įrašyto pasakojimo ašis yra pirmojo Lietuvoje homoseksualų klubo „Men’s factory“ įkūrimas ir vystymasis. Atskleidžiamos ir tuo metu vykusios mafijos reketavimo istorijos, Lietuvos policijos darbas, saugant homoseksualų bendruomenę nuo smurtaujančių homofobų.
> skaityti daugiau

2022 / 05 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

Spektaklio „Sirenų tyla“ kūrėjos: per humorą galima taikliau kalbėti apie sunkias temas

Aušra Pociūtė

Birželio 15, 16, 17 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) naujai pastatytą Mažąją salę atvers debiutuojančios režisierės Lauros Kutkaitės darbas „Sirenų tyla“. Tai tragikomedija, kurioje pasitelkiant sirenų motyvą iš Homero „Odisėjos“ atskleidžiamos tikrų įvykių inspiruotos kūrybiniuose procesuose nutikusios psichologinio ir fizinio smurto istorijos. Nors temos nagrinėjamos rimtos, spektaklyje netrūksta humoro. Apie viską pasakoja režisierė Laura Kutkaitė ir dramaturgė Teklė Kavtaradze.
> skaityti daugiau

2022 / 05 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naujai pastatytą LNDT Mažąją salę atidarys spektaklis „Sirenų tyla“

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre ruošiamasi paskutinei šio sezono premjerai – spektakliui „Sirenų tyla“, kurį stato jaunosios kartos režisierė Laura Kutkaitė. Šiuo spektakliu bus atidaroma naujai pastatyta LNDT Mažoji salė, skirta pristatyti jaunųjų menininkų kūrybą, eksperimentinius ir kamerinius spektaklius. „Sirenų tyla“ – pusiau dokumentinė tragikomedija. Joje Homero „Odisėjos“ istorija apie sirenas jungiama su pusiau dokumentiniais, pusiau fikciniais moterų aktorių pasakojimais apie patirtą psichologinį ir seksualinį smurtą kūrybiniuose procesuose
> skaityti daugiau

2022 / 04 / 29 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT „Respublika“ – prestižinėje Rūro trienalėje. Gegužę vyks vieninteliai rodymai Lietuvoje

Aušra Pociūtė

Ši vasara ir rudens pradžia bus itin užimta Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklio „Respublika“ kūrėjams – laukia net trys kelionės į užsienį. Daugiausiai džiaugsmo teatrui ir kūrėjams sukėlė kvietimas į Vokietijoje, Rūro regione vykstančią trienalę, kurioje pasirodo žymiausi Europos ir pasaulio teatro meistrai. Prieš išvykstant į rodymus Europoje, Lietuvoje „Respublika“, rež. Lukasz Twarkowski, vienintelį kartą 2022 metais bus rodoma Vilniaus kino klasteryje (gegužės 4, 6, 7, 8 dienomis).
> skaityti daugiau

2022 / 04 / 13 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatras pasakoja apie mus – tikrus, o ne išgalvotus. Pokalbis su baltarusių dramaturgu ir režisieriumi Nikolajumi Halezinu

Daiva Šabasevičienė

Balandžio 20–22 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre viešės Estijos teatras „Vaba Lava“. Gastrolių programoje – ir baltarusių dramaturgo bei režisieriaus, Baltarusijos Laisvojo teatro įkūrėjo ir vadovo Nikolajaus Halezino kūrinys „Error 403“, kuris bus parodytas balandžio 22 d. Menininkas šiuo metu priverstas gyventi emigracijoje, Vilniuje bus parodytas spektaklis „Error 403“, kuris sutelkia dėmesį į nesenus įvykius – 2020 m. protestus Minske po suklastotų rinkimų.
> skaityti daugiau

2022 / 04 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Valterio Sīlio spektaklis „Aš turėjau pusbrolį“ – apie 90-ųjų kartos vertybes ir pusbrolių ryšį

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre balandžio 21 d. bus parodytas estų teatro „Vaba Lava“ spektaklis „Aš turėjau pusbrolį“. Tai istorija apie iš Kauno kilusį mafijos narį Deimantą Bugavičių. Prisiminimus apie savo pusbrolį, jų bendrą vaikystę ir paauglystę užrašė Latvijoje gyvenanti D. Bugavičiaus pusseserė Rasa Bugavičute-Pēce. Šį spektaklį režisavo lietuviams jau pažįstamas latvių režisierius Valters Sīlis, kuris pasakoja, kad jam tai ne gangsteriškas trileris, o jautri istorija apie dviejų žmonių santykį, apie artimojo netektį ir apie 90-ųjų kartą ir vertybes.
> skaityti daugiau