Pranešimai spaudai

2024 / 02 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT kviečia į susitikimą su V. Anužiu ir knygos apie jį pristatymą

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) vasario 29 d., ketvirtadienį, 18 val. vyks susitikimas su aktoriumi, teatro pedagogu Vytautu Anužiu ir knygos apie jį „Tiesos vertikalė“, kurią parašė Elvina Baužaitė, pristatymas. Renginys nemokamas, vyks Mažojoje salėje, jame dalyvaus aktorius Vytautas Anužis ir teatrologė Daiva Šabasevičienė.
> skaityti daugiau

2024 / 02 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

O po tamsos šviesa – LNDT skelbia naują konkursą dramaturgams

Antrus metus iš eilės Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) dalyvauja tarptautinėje dramaturgų rezidencijų programoje, kurią 2022 metais inicijavo kartu su partneriais (Ispanijos nacionaliniu teatru, Gorkio teatru Berlyne bei Karališkuoju flamandų teatru Briuselyje). Šiemet prie programos prisijungus naujam partneriui – Zagrebo jaunimo teatrui – renkama nauja dramaturgų grupė, kuri dalyvaus keturiose savaitės trukmės rezidencijose skirtingose šalyse, o galiausiai kiekvienas autorius pristatys savo gimtąja kalba parašytą dramaturginį tekstą tema „Post tenebras lux / O po tamsos šviesa“.
> skaityti daugiau

2024 / 02 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT aktorė Rasa Samuolytė apdovanota Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija

Daiva Šabasevičienė

Vasario 14 d. Lietuvos Respublikos prezidentūroje buvo įtektos 2023 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos. Vieną iš šešių aukščiausių šalies menininkams teikiamų apdovanojimų už įspūdingą aktorystės diapazoną ir įtaigą teatre bei kine gavo Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Rasa Samuolytė.
> skaityti daugiau

2024 / 02 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Spektaklį kuriu per vaizduotę“. Pokalbis su aktoriumi Gyčiu Ivanausku

Daiva Šabasevičienė

Aktorius Gytis Ivanauskas sukūrė pagrindinį vaidmenį spektaklyje „Pjesė gyvenantiems išnykimo laikais“, kurio premjera įvyko sausio 26 dieną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Kūrinys – apie žmonijai gresiantį išnykimą, skurtas laikantis tvarumo principų. Tačiau, nežiūrint įvairių įpareigojančių aplinkybių, kūrėjams pavyko sukurti įtaigų, meninį kūrinį, apie kurį kalbamės su Gyčiu Ivanausku.
> skaityti daugiau

2024 / 02 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aktorė avangardistė. In memoriam Aldona Janušauskaitė

Daiva Šabasevičienė

Šių metų vasario 6 d. po sunkios ligos mirė talentinga Lietuvos aktorė Aldona Janušauskaitė (1943 01 14 –2024 02 06). Išgyvenusi įvairius Lietuvos nacionalinio dramos teatro burių blaškymo laikotarpius, ji išliko aktore-kūrėja. Suvokdama teatro svarbą ir neišvengiamybę, geliančioje tyloje, prastovų „zonose“ ji individualiai „rūpinosi“ savo aktorine forma, stebėjo visus vykusius ir mažiau vykusius kolegų darbus. Janušauskaitė į sceną visada žengė lyg pirmą kartą, kaskart iš naujo kurdama savo sceninį, tarytum teatro abėcėlė dar nebūtų sukurta, lyg režisierius pirmą kartą minkytų kūrinį iš aktoriaus kūno. Jos maži ir dideli vaidmenys vienodai įsimintini.
> skaityti daugiau

2024 / 01 / 27 Pranešimas spaudai | Naujiena

Su nauja Džuljeta pas žiūrovus grįžo spektaklis „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“

Daiva Šabasevičienė

Po ilgos pertraukos sugrįžęs spektaklis „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ į sceną atvedė naują Džuljetą – Digną Kulionytę. Pernai pelniusi Auksinį scenos kryžių, ši kukli, tvirta aktorė savo atsidavimu įrodė nemirtingos meilės tragizmą. Spektaklyje labai ryškūs du pradai – komiškasis ir tragiškasis. Kulionytei pavyksta tarp jų išbalansuoti, tokiu būdu tampant ryškiu dramatiniu personažu, šalia kurio visiems partneriams įdomu būti.
> skaityti daugiau

2024 / 01 / 16 Pranešimas spaudai | Naujiena

Sausį LNDT pristatys tvariais metodais kuriamą premjerą „Pjesė gyvenantiems išnykimo laikais“

Aušra Pociūtė

Sausio 26 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras žiūrovus pakvies į pirmąją 2024 metų premjerą „Pjesė gyvenantiems išnykimo laikais“. Spektaklį apie žmonijai gresiantį išnykimą, eikvojamus išteklius ir netektis kuria vienas iš LNDT meno vadovų ir režisierius Antanas Obcarskas. Tai kartu su užsienio prodiuseriais statomas spektaklis, kuriamas laikantis tvarumo principų.
> skaityti daugiau

2024 / 01 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Mirė paskutinė vyriausios Lietuvos teatro kartos aktorė Genė Jasiūnaitė-Beržinienė

Daiva Šabasevičienė

Šių metų sausio 9 d., eidama 99-uosius metus, mirė aktorė Genė Jasiūnaitė-Beržinienė. Ji gimė 1925 m. rugsėjo 7 d. Šiauliuose, 1944 m. baigė Šiaulių mergaičių gimnaziją, iki 1945 m. vaidino Vilniaus Vaidilos teatre. Nuo 1945 m. buvo Lietuvos akademinio dramos teatro aktorė, jame dirbo iki 1986 metų.
> skaityti daugiau

2024 / 01 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

Teatro unikumas. Daiva Šabasevičienė mini 60-metį

Rimgailė Renevytė

Sausio 8 dieną ilgametė Lietuvos nacionalinio dramos teatro darbuotoja, pernai Vyriausybės kultūros ir meno premija apdovanota teatrologė Daiva Šabasevičienė švenčia 60 metų jubilietų. Ji yra parašiusi ne vieną knygą apie Lietuvos aktorius ir režisierius, nuolat rašo spektaklių recenzijas ir kitas publikacijas, taip pat yra dėsčiusi Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos edukologijos universitete. 2017 m. pelnė Lietuvos teatro sąjungos metų teatrologo premiją už nuoseklų rūpinimąsi teatro istorija, už profesionalią kritiką ir atsidavimą teatrui. Sveikindamas Daivą 60-mečio proga Lietuvos nacionalinis dramos teatras dalinasi Rimgailės Renevytės parengtu tekstu apie kolegę, jos veiklą ir atsidavimą teatrui.
> skaityti daugiau

2024 / 01 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT bus pristatyta Pauliaus Markevičiaus grybų instaliacija

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras jau antrus metus dalyvauja tvaraus teatro aljanso STAGES projektuose. Vienas iš jų – meno ir mokslo rezidencija. Rezidencijos konkursą laimėjęs teatro režisierius ir tarpdisciplininis menininkas Paulius Markevičius jau sausio 10 d. pristatys savo instaliaciją „Ataka Fungus“ LNDT fojė. Renginys nemokamas.
> skaityti daugiau