2024 / 03 / 15 Naujiena

Teatre lankėsi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos nariai

Aušra Pociūtė

Kovo 14 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Girti“, rež. Iwan Wyrypajew, lankėsi 150 Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos narių iš visos Lietuvos. Tai yra jau šeštasis LNDT spektaklis, pristatomas žiūrovams su regėjimo negalia (prieš tai su garsiniu vaizdavimu rodėme spektaklius „Dėdė Vania“, „Katedra“, „Lilijomas“, „Dieviškoji komedija“, „Didysis kelias“).
> skaityti daugiau

2024 / 03 / 13 Naujiena

Ieškomas 25-35 m. aktorius naujam E. Švedkauskaitės spektakliui

Lietuvos nacionalinis dramos teatras skelbia aktoriaus atranką naujam Eglės Švedkauskaitės spektakliui, kurį ji statys pagal šiuo metu rašomą Birutės Kapustinskaitės pjesę. Pagrindiniam vaidmeniui ieškomas 25–35 m. profesionalus aktorius, turintis stand-up komedijos patirties arba norintis save išbandyti šiame žanre (stand-up'as bus viena iš spektaklio meninių priemonių). Premjera numatoma 2024 m. spalio pabaigoje (repeticijų etapai: gegužė–birželis, rugsėjis–spalis).
> skaityti daugiau

2024 / 03 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

Šarūnas Rapolas Meliešius: „Jaučiu didelę atsakomybę ir stresą – esu tik studentas, o jau vaidinu Lietuvos nacionaliniame dramos teatre“

Daiva Šabasevičienė

Šarūnas Rapolas Meliešius – jauniausios kartos aktorius, šiuo metu Lietuvos nacionaliniame dramos teatre kuriantis pagrindinį Viktoro vaidmenį Gintaro Varno režisuojamame spektaklyje – Roger Vitraco „Viktoras, arba Vaikai valdžioje“. Jis priklauso ketvirtajai menininkų kartai. Jo prosenelis Jonas Vilutis buvo vienas iš pirmųjų šio teatro dailininkų, sukūręs scenovaizdžių Kazimieros Kymantaitės spektakliams, seneliai – dailininkai Nijolė Ingelevičiūtė-Vilutienė ir Mikalojus Povilas Vilutis, tėvai – aktoriai Aldona Vilutytė ir Aurimas Meliešius. Šarūnas Rapolas Meliešius dar studijuoja paskutiniame kurse Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, bet profesionaliuose teatruose jau yra sukūręs kelis vaidmenis.
> skaityti daugiau

2024 / 03 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Šmaikščią satyrą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pristatys Gintaras Varnas

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyksta intensyvus pasiruošimas paskutinei šio sezono premjerai – balandžio 11 d. naują spektaklį „Viktoras, arba Vaikai valdžioje“ Naujojoje salėje pristatys režisierius Gintaras Varnas. „Tai šmaikšti XX a. trečiojo dešimtmečio satyrinė parabolė apie šeimą ir tėvų sukurtą melagingą ir veidmainišką, bailų ir miesčionišką „gerovės“ pasaulį, kurį su malonumu griauna maištaujantys maži anarchistai, nihilistai, chuliganai vaikai“, – sako Gintaras Varnas.
> skaityti daugiau

2024 / 02 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT kviečia į susitikimą su V. Anužiu ir knygos apie jį pristatymą

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) vasario 29 d., ketvirtadienį, 18 val. vyks susitikimas su aktoriumi, teatro pedagogu Vytautu Anužiu ir knygos apie jį „Tiesos vertikalė“, kurią parašė Elvina Baužaitė, pristatymas. Renginys nemokamas, vyks Mažojoje salėje, jame dalyvaus aktorius Vytautas Anužis ir teatrologė Daiva Šabasevičienė.
> skaityti daugiau

2024 / 02 / 22 Pranešimas spaudai | Naujiena

O po tamsos šviesa – LNDT skelbia naują konkursą dramaturgams

Antrus metus iš eilės Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) dalyvauja tarptautinėje dramaturgų rezidencijų programoje, kurią 2022 metais inicijavo kartu su partneriais (Ispanijos nacionaliniu teatru, Gorkio teatru Berlyne bei Karališkuoju flamandų teatru Briuselyje). Šiemet prie programos prisijungus naujam partneriui – Zagrebo jaunimo teatrui – renkama nauja dramaturgų grupė, kuri dalyvaus keturiose savaitės trukmės rezidencijose skirtingose šalyse, o galiausiai kiekvienas autorius pristatys savo gimtąja kalba parašytą dramaturginį tekstą tema „Post tenebras lux / O po tamsos šviesa“.
> skaityti daugiau

2024 / 02 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT aktorė Rasa Samuolytė apdovanota Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija

Daiva Šabasevičienė

Vasario 14 d. Lietuvos Respublikos prezidentūroje buvo įtektos 2023 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos. Vieną iš šešių aukščiausių šalies menininkams teikiamų apdovanojimų už įspūdingą aktorystės diapazoną ir įtaigą teatre bei kine gavo Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Rasa Samuolytė.
> skaityti daugiau

2024 / 02 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Spektaklį kuriu per vaizduotę“. Pokalbis su aktoriumi Gyčiu Ivanausku

Daiva Šabasevičienė

Aktorius Gytis Ivanauskas sukūrė pagrindinį vaidmenį spektaklyje „Pjesė gyvenantiems išnykimo laikais“, kurio premjera įvyko sausio 26 dieną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Kūrinys – apie žmonijai gresiantį išnykimą, skurtas laikantis tvarumo principų. Tačiau, nežiūrint įvairių įpareigojančių aplinkybių, kūrėjams pavyko sukurti įtaigų, meninį kūrinį, apie kurį kalbamės su Gyčiu Ivanausku.
> skaityti daugiau

2024 / 02 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Aktorė avangardistė. In memoriam Aldona Janušauskaitė

Daiva Šabasevičienė

Šių metų vasario 6 d. po sunkios ligos mirė talentinga Lietuvos aktorė Aldona Janušauskaitė (1943 01 14 –2024 02 06). Išgyvenusi įvairius Lietuvos nacionalinio dramos teatro burių blaškymo laikotarpius, ji išliko aktore-kūrėja. Suvokdama teatro svarbą ir neišvengiamybę, geliančioje tyloje, prastovų „zonose“ ji individualiai „rūpinosi“ savo aktorine forma, stebėjo visus vykusius ir mažiau vykusius kolegų darbus. Janušauskaitė į sceną visada žengė lyg pirmą kartą, kaskart iš naujo kurdama savo sceninį, tarytum teatro abėcėlė dar nebūtų sukurta, lyg režisierius pirmą kartą minkytų kūrinį iš aktoriaus kūno. Jos maži ir dideli vaidmenys vienodai įsimintini.
> skaityti daugiau

2024 / 01 / 27 Pranešimas spaudai | Naujiena

Su nauja Džuljeta pas žiūrovus grįžo spektaklis „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“

Daiva Šabasevičienė

Po ilgos pertraukos sugrįžęs spektaklis „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ į sceną atvedė naują Džuljetą – Digną Kulionytę. Pernai pelniusi Auksinį scenos kryžių, ši kukli, tvirta aktorė savo atsidavimu įrodė nemirtingos meilės tragizmą. Spektaklyje labai ryškūs du pradai – komiškasis ir tragiškasis. Kulionytei pavyksta tarp jų išbalansuoti, tokiu būdu tampant ryškiu dramatiniu personažu, šalia kurio visiems partneriams įdomu būti.
> skaityti daugiau