2020 / 12 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT aktoriai švenčių proga žiūrovams skiria linkėjimus, eiles ir muziką (video)

Visai Lietuvai šv. Kalėdas pasitinkant namuose Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktoriai žiūrovus nusprendė nudžiuginti per atstumą. Kviečiame išgirsti, ko švenčių proga linki Adrija Čepaitė, Birutė Mar, Arūnas Vozbutas, Martynas Nedzinskas, Jolanta Dapkūnaitė, Arūnas Sakalauskas, Marius Repšys, Vitalija Mockevičiūtė, Dalia Michelevičiūtė, Jūratė Vilūnaitė, Rimantas Bagdzevičius ir Diana Anevičiūtė.
> skaityti daugiau

2020 / 12 / 19 Naujiena

Lietuvos teatrui – 100 metų

Vilnius, 1918 metai, rugpjūčio 3 diena… Iš Sankt Peterburgo Aleksandros teatro mokyklos grįžusio režisieriaus Juozo Vaičkaus (1885–1935) pastangomis ir lėšomis išnuomotoje lenkų muzikos ir teatro draugijos „Liutnia“ salėje tuometiniame Šv. Jurgio prospekte (dabar šioje Gedimino prospekto vietoje – Lietuvos nacionalinis dramos teatras) „Skrajojamasis teatras“ parodė pirmąjį savo spektaklį – Broniaus Laucevičiaus-Vargšo (1884–1916) „Žmones“.
> skaityti daugiau

2020 / 12 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT nuotolinės pamokos pabudino moksleivių kūrybiškumą

Aušra Pociūtė

Didžiulio susidomėjimo pavasarį sulaukusios Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) nuotolinės pamokos, buvo organizuojamos ir rudenį. Ne mažiau užklausų sulaukta ir dabar. Iš viso per keturias savaites (lapkričio 16 – gruodžio 11 dienomis) įvyko 55 pamokos, kurias vedė dešimt įvairių teatro profesijų atstovų. Jie paįvairino lietuvių kalbos, teatro, anglų kalbos, istorijos, klasės valandėlės, etikos ir muzikos užsiėmimus įvairiuose Lietuvos miestuose.
> skaityti daugiau

2020 / 12 / 11 Pranešimas spaudai | Naujiena

Užuojauta dėl Irenos Veisaitės mirties

Šiandien mirė literatūrologė, teatrologė Irena Veisaitė (1928 01 09 Kaune – 2020 12 11 Vilniuje). Irena Veisaitė yra buvus LNDT meno tarybos nare, aktyviai domėjosi mūsų teatro veikla, nuolat dalyvaudavo spektaklių premjerose, diskusijose apie teatro veiklą. Netekome šviesios asmenybės, kuri puikiai išmanė Lietuvos teatro istoriją, pažinojo daugelį mūsų teatro asmenybių, neformaliai sekė šiuolaikinės raidos procesus, naująsias teatro kultūros tendencijas, jaunųjų kūrėjų darbus. Nuoširdžiai užjaučiame Irenos Veisaitės artimuosius bei visą Lietuvos kultūros ir meno bendruomenę
> skaityti daugiau

2020 / 11 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

Į internetą persikėlęs „Versmės“ festivalis praplėtė auditoriją – žiūrėjo keli tūkstančiai visoje Lietuvoje

Aušra Pociūtė

Šiais metais šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“ dėl paskelbto karantino vyko internete. Tačiau tai, pasak festivalio organizatorių, padėjo praplėsti auditoriją ir pasiekti naujus žiūrovus bei klausytojus. Virtualūs pjesių pristatymai šiemet sulaukė 2138 unikalių peržiūrų (su pasikartojančiais apsilankymais – 2566 peržiūrų). Tai kelis kartus didesnė auditorija nei fiziniuose skaitymuose, vykusiuose ankstesniais metais.
> skaityti daugiau

2020 / 11 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

Utopiški ir distopiški šių metų „Versmės“ skaitymai vyks internete

Aušra Pociūtė

Šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“ vyko įvairiausiose erdvėse, keitė formatus ir temas, šiemet festivalio erdvė bus internetas, o forma – skaitmeniniai sprendimai. Nufilmuotų arba įgarsintų „Versmės“ skaitymų klausytis bus galima jau kitą savaitę – lapkričio 16–20 dienomis. Iš viso šiuolaikinių, aktualių ir įtraukiančių tekstų gerbėjams bus pristatytos penkios pjesės: dvi naujos lietuviškos ir trys kūriniai iš Estijos (pirmą kartą išversti į lietuvių kalbą).
> skaityti daugiau

2020 / 11 / 10 Naujiena

LNDT vėl siūlo nuotolines pamokas

Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir vėl siūlo turinį nuotolinėms pamokoms. Pavasarį LNDT inicijuotos nuotolinės pamokos sulaukė labai didelio mokytojų susidomėjimo, buvo gauta daug užklausų. Nuotolines pamokas kaip ir pavasarį ves įvairių sričių teatro menininkai (režisieriai, aktoriai, dramaturgai ir kiti). Dėl pamokų gali kreiptis visi suinteresuoti mokytojai.
> skaityti daugiau

2020 / 11 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Karantino iššūkiai – LNDT premjera „Didysis kelias“ tiesiogiai internetu iš tuščios salės

Aušra Pociūtė

Jono Vaitkaus režisuojamas spektaklis „Didysis kelias“ Lietuvos nacionaliniame dramos teatre taps pirmuoju spektakliu, kurio premjera įvyks tiesioginiame eteryje, o ne teatro salėje stebint publikai. Dar kartą paskelbus karantiną ir uždraudus renginius, LNDT premjerą žiūrovai išvys internetu sekmadienio vakarą. Režisierius teigia, dėl tokių pokyčių neišgyvenantis, o transliaciją sieks kuo labiau priartinti prie teatrinio įspūdžio.
> skaityti daugiau

2020 / 11 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

Jonas Arčikauskas: „Didysis kelias“ sukelia begales asociacijų

Daiva Šabasevičienė

Jau šį savaitgalį įvyks penktoji 81-ojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezono premjera – Jono Vaitkaus spektaklis pagal Augusto Strindbergo pjesę – „Didysis kelias“. Artėjant premjerai Daiva Šabasevičienė kalbina „Didžiojo kelio“ dailininką Joną Arčikauską. Jis pasakoja, kaip kūrė spektaklio scenografiją, kostiumus, kodėl bus nemažai kaukių ir ką jis atranda Strindbergo kūrinyje.
> skaityti daugiau

2020 / 10 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Didžiojo kelio“ kompozitorius O. Šymko: muzikoje svarbu ne natos, o tai kas slypi už jų

Daiva Šabasevičienė

Lapkričio 7, 8 dienomis Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į penktą sezono premjerą. Spektaklį pagal Augusto Strindbergo pjesę „Didysis kelias“ Vilniaus kino klasteryje kuria režisierius Jonas Vaitkus. Kurti muziką šiam pastatymui jis pakvietė kompozitorių, su kuriuo susipažino dirbdami Ukrainoje – Oleksandr Šymko. Apie muziką spektakliui ir darbą repeticijose su kompozitoriumi kalbasi Daiva Šabasevičienė.
> skaityti daugiau