2023 / 10 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dramaturgus iš užsienio įkvėpė Vilnius ir matyti meno kūriniai

Aušra Pociūtė

Visą praeitą savaitę Vilniuje viešėjo tarptautinės dramaturgų rezidencijos dalyviai. Šią rezidenciją įgyvendina Karališkasis Belgijos teatras, įsikūręs Briuselyje, Ispanijos nacionalinis teatras, esantis Madride, Gorki teatras Berlyne ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT). Šių metų „Versmės“ festivalyje bus pristatytos LNDT atstovų pjesės, o baigiamasis visų dalyvių susitikimas vyks lapkričio mėnesį Madride.
> skaityti daugiau

2023 / 09 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

Holistinis teatro tvarumo tyrimas, dalyvauja ir LNDT

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) kartu su dar 13 kitų įtakingiausių užsienio teatrų vykdo bendrą projektą STAGES, siekiant sukurti tvaresnio teatro metodiką. STAGES šiandien pristato transformuojančią priemonę „Doughnut Workshop“. Visi projekte dalyvaujantys teatrai vykdo savianalizę, kur tiria, kiek veikloje vadovaujamasi tvariais metodais ir ką būtų galima patobulinti. Tokią savianalizę pirmasis Lietuvoje vykdo ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras.
> skaityti daugiau

2023 / 09 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT pristatys naują Yanos Ross spektaklį „Apmąstant omarą“

Aušra Pociūtė

Pastaruoju metu retai Lietuvoje spektaklius statanti ir su septyniais kitais menininkais savo vadovavimo kadenciją Ciuricho teatrui (Schauspielhaus Zürich) baigianti Yana Ross rugsėjo mėnesį žiūrovus pakvies į premjerą „Apmąstant omarą“ Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje.
> skaityti daugiau

2023 / 09 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Ruletę įsuko juodasis humoras

Daiva Šabasevičienė

Rugsėjo 6 d. LNDT įvyko spektaklio „Ruletė“ premjera. Režisierius, choreografas, scenografas Jo Strømgrenas po premjeros vykusiame susitikime su žiūrovais „Auditorija tiria“ sakė: „Pirmą kartą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre apsilankiau 1997 metais. Likę daug su šiuo teatru susijusių prisiminimų. Vykstu ne tik į Lietuvą, bet ir į kitas šalis. Kai nuvykstu į Ameriką ar Angliją, susiduriu su ryškiomis tendencijomis, bet mažesnėse šalyse jaučiuosi geriau. Kiekvieną kartą stengiuosi nesikartoti, kuriu kažką naujo.
> skaityti daugiau

2023 / 09 / 05 Pranešimas spaudai | Naujiena

Vasara prasideda rudenį. Aktorei Vaivai Mainelytei – 75

Daiva Šabasevičienė

Teatro ir kino primadonos Vaivos Mainelytės gimtadienis švenčiamas rudens pradžioje – rugsėjo 5 d. Daugelis kino juostų nufilmuotų kaip tik šiuo metu. Ekranuose šviečia saulė, o ežeruose vanduo jau atvėsęs, malūno sparnai dar sukasi, o Vaiva, bijodama aukščio ir sukinio ant sparno aukštyn kojomis, rėkia: „Baisu!“ Toks gyvenimas – pilnas kontrastų ir nuolat genantis vasaras į rudenius.
> skaityti daugiau

2023 / 08 / 28 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT pristatė naują sezoną ir reklaminės kampanijos „Neik į teatrą“ atomazgą

Aušra Pociūtė

„Neik į teatrą, nes priprasi. Neik į teatrą, nes skaudės ir skaudins. Neik į teatrą, nes užsikrėsi. Neik į teatrą, nes primins, į ką nenori žiūrėti, kur nenori kreipti minties ir nuo ko esame įpratę nusisukti. Šis laikotarpis – naujojo jautrumo laikas, kai per sekundę viskas skyla į juoda ir balta, kai nuo tavęs lengvai gali nusisukti, kai pats esi linkęs apmėtyti kitą akmenimis, kai nuomonė – didžiausias ginklas“, – naują Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) sezoną pristatė meno vadovai Kamilė Gudmonaitė, Antanas Obcarskas ir Eglė Švedkauskaitė. Pasak jų, 84-asis sezonas suteiks stiprių išgyvenimų, todėl teatras įspėja, kad atėjus į šio sezono premjeras sukrėtimas gali likti ilgam.
> skaityti daugiau

2023 / 08 / 08 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT „Ruletės“ režisierius Jo Strømgren: „Kurti istoriją nuo nulio reikia drąsos“

Daiva Šabasevičienė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras 84 sezoną pradės rugsėjo 6 d. premjera paaugliams „Ruletė“, kurią stato žinomas norvegų režisierius ir choreografas Jo Strømgren. 2018 m. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre jo sukurtas spektaklis „Durys“ pelnė net keturis Auksinius scenos kryžius (Jo Strømgren apdovanotas kaip geriausias choreografas). Įpusėjus naujo spektaklio, kuriame vaidins Kęstutis Cicėnas, Augustė Pociūtė, Rytis Saladžius, Rimantė Valiukaitė ir Aistė Zabotkaitė, repeticijoms, menininkas sutiko atsakyti į keletą Daivos Šabasevičienės klausimų.
> skaityti daugiau

2023 / 08 / 07 Pranešimas spaudai | Naujiena

Skelbiame savanorių atranką

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, netrukus atversiantis duris 84-ajam sezonui, skelbia savanorių atranką. Savanoriai padeda teatro darbuotojams pasitinkant žiūrovus ir užtikrinant sklandžią jų kelionę prieš spektaklį ir po jo: talkina rūbinėje, nukreipia žiūrovus į salę, padeda surasti savo vietas bei atsako į iškilusius klausimus. Teatro pagalbininkai ne tik rūpinasi žiūrovais, bet turi galimybę patys žiūrėti spektaklius, išvysti teatro kulisus, susipažinti su LNDT bendruomene bei joje atrasti bendraminčių.
> skaityti daugiau

2023 / 07 / 19 Naujiena

Pauliaus Markevičiaus grybų karalystės tyrimų laboratorija „Ataka fungus“ laimėjo meno ir mokslo rezidencijos konkursą

Lietuvos nacionalinis dramos teatras tęsia projektus, skirtus kurti tvaresnį teatrą. Šį rudenį LNDT organizuos meno ir mokslo rezidenciją, kuri yra Europos Sąjungos „Kūrybiškos Europos“ programos finansuojamo projekto STAGES dalis.
> skaityti daugiau

2023 / 07 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

Išrinkti Lietuvos ir Ukrainos teatrų organizuotos rezidencijos laimėtojai

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) ir Lesios Ukrainkos nacionalinis akademinis dramos teatras Kyjive pavasarį surengė poros savaičių trukmės meno rezidenciją START. Du lietuviai – Uršulė Bartoševičiūtė ir Andrius Darela – gegužės mėnesį buvo nuvykę į Kyjivą ir kartu su vietiniais aktoriais sukūrė po spektaklio eskizą, kurie buvo pristatyti vietos publikai. Meninės rezidencijos pabaigoje iš komisijai pristatytų spektaklių eskizų buvo išrinkti režisieriai, kuriuos teatrai kvies menines idėjas įgyvendinti savo teatruose – lietuvį Ukrainoje, o ukrainietį – Lietuvoje.
> skaityti daugiau