2020 / 11 / 10 Naujiena

LNDT vėl siūlo nuotolines pamokas

Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir vėl siūlo turinį nuotolinėms pamokoms. Pavasarį LNDT inicijuotos nuotolinės pamokos sulaukė labai didelio mokytojų susidomėjimo, buvo gauta daug užklausų. Nuotolines pamokas kaip ir pavasarį ves įvairių sričių teatro menininkai (režisieriai, aktoriai, dramaturgai ir kiti). Dėl pamokų gali kreiptis visi suinteresuoti mokytojai.
> skaityti daugiau

2020 / 11 / 06 Pranešimas spaudai | Naujiena

Karantino iššūkiai – LNDT premjera „Didysis kelias“ tiesiogiai internetu iš tuščios salės

Aušra Pociūtė

Jono Vaitkaus režisuojamas spektaklis „Didysis kelias“ Lietuvos nacionaliniame dramos teatre taps pirmuoju spektakliu, kurio premjera įvyks tiesioginiame eteryje, o ne teatro salėje stebint publikai. Dar kartą paskelbus karantiną ir uždraudus renginius, LNDT premjerą žiūrovai išvys internetu sekmadienio vakarą. Režisierius teigia, dėl tokių pokyčių neišgyvenantis, o transliaciją sieks kuo labiau priartinti prie teatrinio įspūdžio.
> skaityti daugiau

2020 / 11 / 03 Pranešimas spaudai | Naujiena

Jonas Arčikauskas: „Didysis kelias“ sukelia begales asociacijų

Daiva Šabasevičienė

Jau šį savaitgalį įvyks penktoji 81-ojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezono premjera – Jono Vaitkaus spektaklis pagal Augusto Strindbergo pjesę – „Didysis kelias“. Artėjant premjerai Daiva Šabasevičienė kalbina „Didžiojo kelio“ dailininką Joną Arčikauską. Jis pasakoja, kaip kūrė spektaklio scenografiją, kostiumus, kodėl bus nemažai kaukių ir ką jis atranda Strindbergo kūrinyje.
> skaityti daugiau

2020 / 10 / 30 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Didžiojo kelio“ kompozitorius O. Šymko: muzikoje svarbu ne natos, o tai kas slypi už jų

Daiva Šabasevičienė

Lapkričio 7, 8 dienomis Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į penktą sezono premjerą. Spektaklį pagal Augusto Strindbergo pjesę „Didysis kelias“ Vilniaus kino klasteryje kuria režisierius Jonas Vaitkus. Kurti muziką šiam pastatymui jis pakvietė kompozitorių, su kuriuo susipažino dirbdami Ukrainoje – Oleksandr Šymko. Apie muziką spektakliui ir darbą repeticijose su kompozitoriumi kalbasi Daiva Šabasevičienė.
> skaityti daugiau

2020 / 10 / 26 Pranešimas spaudai | Naujiena

Jonas Vaitkus apie naują LNDT spektaklį „Didysis kelias“ pagal A. Strindbergą

Daiva Šabasevičienė

Šiuo metu Vilniaus kino klasteryje vyksta naujo spektaklio pagal Augusto Strindbergo pjesę „Didysis kelias“ repeticijos. Penktąją šio LNDT sezono premjerą režisuoja Jonas Vaitkus, spektaklyje vaidins didžioji dalis LNDT trupės aktorių. „Didžiojo kelio“ premjera įvyks lapkričio 7, 8 dienomis, taip pat bus transliuojama internetu, o lapkričio 19 d. numatytas rodymas Nacionaliniame Kauno dramos teatre.
> skaityti daugiau

2020 / 10 / 19 Pranešimas spaudai | Naujiena

„Alisos“ dramaturgas L. Adomaitis: „Traumos keičia mąstymą apie teisingumą ir kerštą“

Daiva Šabasevičienė

„Man svarbiausia buvo parodyti, kaip įvykiai daro įtaką personažų emocijoms ir sukelia gilias traumines patirtis. Juk mes visi žinome apie tuos įvykius. Visi buvome kažkur, kai tai įvyko. Vieni buvo Paryžiuje, kiti Vilniuje. Na ir kas? Psichiką galima paveikti per atstumą, ir žmonės labai lengvai susitapatina su traumomis“, – sako spektaklio dramaturgas Laurynas Adomaitis. Jį kalbina Daiva Šabasevičienė. „Alisos“ premjera – jau šį savaitgalį, spalio 23, 24 d.
> skaityti daugiau

2020 / 10 / 15 Pranešimas spaudai | Naujiena

Prasideda atranka į „Versmės“ rašymo dirbtuves su estų dramaturge Andra Teede

Lapkričio mėnesį Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies į jau tradicija tapusius šiuolaikinės dramaturgijos festivalio „Versmė“ skaitymus. Nuo praeitų metų „Versmė“ organizuojama sutelkiant dėmesį į vienos šalies dramaturgiją, pernai tai buvo Slovėnija, o šiemet – Estija. Todėl neatsitiktinai prieš festivalį organizuojamos kūrybinės dirbtuvės jauniesiems rašytojams, kurias ves dramaturgė iš Estijos Andra Teede. Dalyvių atranka vyksta iki spalio 22 d.
> skaityti daugiau

2020 / 10 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Pasaulis nepaiso visiškai nieko. Pokalbis su režisieriumi A. Obcarsku

Daiva Šabasevičienė

„Žmonės tolsta vieni nuo kitų, pasaulis sustoja, mes sustojame kartu su juo, visi lėktuvai nusileidžia ant žemės, niekas nebeperka naftos, užsidaro visos kavinės. Ar tai ne fikcinis siužetas? Visada mąstau apie žmones, atsiduriančius pačioje žiauriausioje tikrovės suirutėje. Kas jie? Šiame spektaklyje tai – Alisa“, – sako naujo LNDT spektaklio „Alisa“, kurio premjera įvyks spalio 23, 24 dienomis, režisierius Antanas Obcarskas.
> skaityti daugiau

2020 / 10 / 12 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT premjera „Alisa“ – apie tragediją, kurią visi išgyvenome

Globãlios traumos kuria šiuolaikinę realybę – sako spektaklio „Alisa“ kūrėjai. Lietuvos nacionalinis dramos teatras spalio 23 dieną kviečia į ketvirtą šio sezono premjerą. Spektaklį „Alisa“ pagal Lauryno Adomaičio originalią pjesę režisuoja Antanas Obcarskas. Tai jaunos drąsios advokatės, ieškančios teisingumo šiuolaikiniame pasaulyje, istorija. Premjera bus tiesiogiai transliuojama ir internetu.
> skaityti daugiau

2020 / 09 / 24 Pranešimas spaudai | Naujiena

Į Lietuvą atvyks garsus belgų menininkas Jan Fabre statyti LNDT spektaklio su M. Nedzinsku

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pradeda bendradarbiavimą su menininku iš Belgijos Janu Fabre, kurį dėl universalumo kai kurie kritikai pavadino „mūsų laikų da Vinci“. Spalio 9, 10, 11 dienomis Lietuvos žiūrovams bus pristatytas šio menininko spektaklio „Nakties rašytojas“ eskizas, sukurtas pagal jo gyvenimo faktus. Idėja pakviesti Janą Fabre į Lietuvą kilo rašytojui ir dramaturgui Mariui Ivaškevičiui.
> skaityti daugiau