2021 / 09 / 10 Pranešimas spaudai | Naujiena

Naujai pastatytoje LNDT salėje įvyko pirmoji premjera – G. Jarzynos „Soliaris 4“

Aušra Pociūtė

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyko pirmoji premjera po trejus metus trukusios rekonstrukcijos. Naujai pastatytoje, 350 vietų salėje, kuri taip ir vadinasi – Naujoji – ketvirtadienio vakarą buvo parodytas spektaklis „Soliaris 4“, kurį inspiruotą Stanislawo Lemo romano (dramaturgas Tomasz Spiewak) režisavo lenkų teatro įžymybė Grzegorzas Jarzyna. Į premjerą naujojoje LNDT erdvėje susirinko Lietuvos kultūros elitas – teatro režisieriai, aktoriai, kompozitoriai, kostiumų kūrėjai, teatrologai ir žurnalistai, kultūros srityje dirbantys politikai. Rekonstrukciją galėjo įvertinti ir buvę LNDT vadovai – Pranas Treinys, Jonas Vaitkus.
> skaityti daugiau

2021 / 09 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atveria atnaujintas erdves

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre rugsėjo 2 d. žiniasklaidos atstovams generalinis direktorius Martynas Budraitis pristatė naujas erdves – naują kavinę kasų erdvėje „Nacionalinė“, taip pat rūbinių ir WC zoną naujai suformuotoje erdvėje po vestibiuliu, buvo parodyta ir restauruota teatro fojė. Bene didžiausia naujiena, kad iš fojė nuo šiol yra įėjimas ir į Naująją salę, pastatytą buvusio vidinio kiemo vietoje. Salė turi 350 vietų. Buvo pristatytas ne tik atnaujintas pastatas, bet ir 82 sezono programa, prie kurios sudarymo prisidėjo meno vadovas Oskaras Koršunovas ir dramaturgas Marius Ivaškevičius.
> skaityti daugiau

2021 / 08 / 31 Naujiena

LNDT spektakliuose galima lankytis bus tik su galimybių pasu

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, vadovaudamasis 2021 m. rugpjūčio 13 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Sprendimu Nr. V-1866 „Dėl renginių organizavimo būtinų sąlygų“ 6 punktu, skelbia, kad nuo 2021 m. rugsėjo 9 d. visuose LNDT spektakliuose ir renginiuose žiūrovai galės dalyvauti tik su galimybių pasu.
> skaityti daugiau

2021 / 08 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

LNDT spektaklis „Soliaris 4“ – apie paslaptis, kurios slepiasi ne kosmose, o mūsų pasąmonėje

Daiva Šabasevičienė

Naująją Lietuvos nacionalinio dramos teatro salę rugsėjo 9, 10, 11 dienomis atidarys lenkų režisieriaus Grzegorzo Jarzynos spektaklis „Soliaris 4“ pagal Stanisławo Lemo kūrinį „Soliaris“, spektaklio dramaturgas – Tomasz Spiewak. Premjeroje vaidins Nelė Savičenko, Martynas Nedzinskas, Arūnas Sakalauskas, Oneida Kunsunga, Dainius Gavenonis, Kęstutis Cicėnas, Gytis Ivanauskas, Rasa Samuolytė. Repeticijas perkėlus į ką tik pastatytą salę režisierių kalbina Daiva Šabasevičienė.
> skaityti daugiau

2021 / 08 / 04 Pranešimas spaudai | Naujiena

Skelbiama teatro savanorių atranka 82 sezonui

Pagaliau rekonstruotas Lietuvos nacionalinis dramos teatras atvers savo duris. Naujam sezonui, kuris prasidės jau rugsėjo 9 dieną, ieškome įvairaus amžiaus savanorių! Jei nuo rudens kelis vakarus per savaitę galėtum skirti teatrui – pasitikti žiūrovus ir užtikrinti sklandžią jų kelionę spektaklio metu, kviečiame dalyvauti savanorių atrankoje.
> skaityti daugiau

2021 / 07 / 14 Pranešimas spaudai | Naujiena

Lietuvos nacionalinio dramos teatro mūzos grįžta!

Aušra Pociūtė

Šiandien Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) – trys svarbūs įvykiai: po trejų metų atidengiamas teatro simbolis – skulptūra „Mūzų šventė“ (#mūzosgrįžta), skelbiama naujo, futuristinio sezono pradžia, žiūrovai kviečiami įsigyti bilietus į premjeras atnaujinto teatro erdvėse, o vakare įvyks spektaklio „Kas nužudė mano tėvą“ premjera.
> skaityti daugiau

2021 / 07 / 02 Pranešimas spaudai | Naujiena

Nepaprastas paprastumas. Pokalbis su aktoriumi Gediminu Rimeika

Daiva Šabasevičienė

Liepos 14 ir15 dienomis Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į premjerą – spektaklį pagal prancūzų rašytojo Édouard’o Louis kūrinį „Kas nužudė mano tėvą“. Jauno, bet jau visoje Europoje garsaus rašytojo kūrinį stato režisierius Antanas Obcarskas, scenografė Lauryna Liepaitė, kostiumų dailininkė Flore Vauvillé. Šiame monospektaklyje vaidmenį kuria Gediminas Rimeika. Premjera įvyks Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7), o liepos 15 d. bus tiesiogiai transliuojama internetu.
> skaityti daugiau

2021 / 06 / 28 Naujiena

Režisierės Agatos Duda-Gracz dirbtuvės Vilniuje

Daiva Šabasevičienė

Aktoriai – neišsemiami šuliniai. Jie visada atviri įvairioms naujovėms, kryptims, filosofijoms. O tai reiškia, kad kiekvienas susitikimas su režisieriumi kupinas pačių geriausių lūkesčių. Bet dažnai nutinka taip, kad jau per pirmąsias repeticijas išaiškėja, kad vyks ne spektaklio kūrimas, o tiesiog statymas. Kūrybingų žmonių teatre mažėja, dauguma vykdo projektus, atlieka užsakymus pagal kažkieno sugalvotus poreikius. Dabar spektaklius stato net mokslų nebaigę žmones, arba tie, kurie vargais negalais įgyja popierinį diplomą, bet savo patirtimi gerokai nusileidžia daug ką mačiusiems ir patyrusiems aktoriams. Tai nepriklauso nuo amžiaus – tai išsilavinimo ir išprusimo klausimas. Todėl atėjo metas, kai aktoriai ėmė siekti ne tik susitikimų su to žodžio vertais režisieriais, bet ir dalyvauti įvairiose aktorinio meistriškumo dirbtuvėse, kad galėtų sutvirtinti savo profesinius įgūdžius, įgyti naujų patirčių.
> skaityti daugiau

2021 / 06 / 25 Pranešimas spaudai | Naujiena

Dekoracija kaip žiūrovo atspindys. Pokalbis su scenografe Lauryna Liepaite

Daiva Šabasevičienė

Liepos 14, 15 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatras kviečia į premjerą – spektaklį pagal prancūzų rašytojo Édouard’o Louis kūrinį „Kas nužudė mano tėvą“. Jauno, bet jau visoje Europoje garsaus rašytojo kūrinį stato režisierius Antanas Obcarskas, scenografė Lauryna Liepaitė, kostiumų dailininkė Flore Vauvillé. Šiame monospektaklyje vaidmenį kuria Gediminas Rimeika. Premjera įvyks Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7), o liepos 15 d. bus tiesiogiai transliuojama internetu.
> skaityti daugiau

2021 / 06 / 18 Pranešimas spaudai | Naujiena

Antanas Obcarskas: Mes augome auklėjami tėvų, kurie patys nemokėjo gyventi

Rimgailė Renevytė

Liepos 14, 15 dienomis įvyks Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjera – „Kas nužudė mano tėvą“. Spektaklį pagal kylančio Prancūzijos literatūros talento Édouard’o Louis kūrinį stato dviem „Auksiniams scenos kryžiams“ nominuotas režisierius, trisdešimtmetis autoriaus bendraamžis Antanas Obcarskas. „Perskaičiau „Kas nužudė mano tėvą“, ir mane sukrėtė tapačios paauglystės ir jaunystės patirtys. <...> Prieš trisdešimt metų žlugus sovietiniam režimui mūsų kartos tėvai prarado lig tol pažįstamą realybę, užtikrintumą. Prasidėjo laisvė. Ir žūtbūtinis išlikimas laisvėje. Visi „sukosi“, o mes, būdami vaikai, „sukomės“ paskui“, – sako režisierius Antanas Obcarskas.
> skaityti daugiau