Apdovanoti geriausi LNDT trupės aktoriai

Tarptautinės teatro dienos proga Lietuvos nacionaliniame dramos teatre išrinkti ir apdovanoti geriausi trupės aktoriai. Geriausios aktorės prizas įteiktas Daliai Michelevičiūtei už Doros Streng vaidmenį Peterio Shafferio „Equus“ (rež. Jokūbas Brazys), geriausio aktoriaus – Martynui Nedzinskui už Beranžė vaidmenį Eugène Ionesco „Raganosiai“ (rež. Antanas Obcarskas).

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre apdovanojimai geriausiai aktorei ir geriausiam aktoriui įteikti antrą kartą. Aktoriaus ir Aktorės talentų simboliais tapo šio teatro įkūrėjo režisieriaus Romualdo Juknevičiaus (1906–1963) ir pirmosios lietuvių profesionalios režisierės Kazimieros Kymantaitės (1909–1999) inicialai.

Prizus sukūrė menininkas Saulius Vaitiekūnas. Tai balto ir tamsinto sidabro sagutės su Lietuvos valstybingumo simboliu vyčiu, kitoje pusėje – su Kymantaitės ir Juknevičiaus inicialais.

LNDT aktoriai nusprendė nominantus rinkti iš spektaklių, kurių premjeros įvyko nuo 2021 m. kovo iki 2022 m. kovo. LNDT per šį laiką įvyko septynios premjeros: „Boksas“, „Sirenų tyla“, „Equus“, „Liudijimai“, „Gyvulių ūkis. XXI amžius“, „Girti“ ir „Raganosiai“. Šiais metais komisiją, išrinkusią mūsų teatro Geriausią aktorę ir Geriausią aktorių, sudarė aktoriai Neringa Bulotaitė, Jolanta Dapkūnaitė, Vytautas Anužis, Arūnas Sakalauskas ir teatrologė Daiva Šabasevičienė.