Ruletę įsuko juodasis humoras

Rugsėjo 6 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyko spektaklio „Ruletė“ premjera. Režisierius, choreografas, scenografas Jo Strømgrenas po premjeros vykusiame susitikime su žiūrovais „Auditorija tiria“ sakė:

„Pirmą kartą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre apsilankiau 1997 metais. Likę daug su šiuo teatru susijusių prisiminimų. Vykstu ne tik į Lietuvą, bet ir į kitas šalis. Kai nuvykstu į Ameriką ar Angliją, susiduriu su ryškiomis tendencijomis, bet mažesnėse šalyse jaučiuosi geriau. Kiekvieną kartą stengiuosi nesikartoti, kuriu kažką naujo.

„Ruletė“ – nejuokingas spektaklis. Mes turėtume atjausti personažus. Šiame teatre aktorių galiu paprašyti bet ko, ir jie tai padarys. Kitose šalyse tai būtų neįmanoma, visi žino, ką gali ir ko negali. „Ruletė“ nebuvo iššūkis, bet ir lengva nebuvo. Pavyzdžiui, esu daug statęs Ibseno dramų, ir dėl žinomų siužetų galėjau rinktis nuoseklų pasakojimą arba jo atsisakyti. Šį kartą buvo visai kita situacija.

Scena sukasi... Smagu, kai kas nors sukasi. Besisukanti scena – viena iš seniausių tradicijų teatre, Be to, ir kine vienas paskui kitą slenka kadrai.

 

Savo mintimis apie kūrybinį procesą pasidalino ir spektaklyje vaidinantys aktoriai.

Aktorė Aistė Zabotkaitė: Šiame spektaklyje daug išmokau. Čia reikia daug parodyti su mažų detalių pagalba. Buvo labai gera dirbti. Liko šviesa, lengvumas... Beje, Strømgrenas – labai geras aktorius, mums daug ką parodydavo.

 

Aktorius Kęstutis Cicėnas: Jo Strømgrenas – visiškai kitoks režisierius. Jis puikiai suvokia spektaklio dramaturgiją. Jo puikus humoro jausmas. Buvo labai gera dirbti, nes jo kitoks santykis į darbą, į aktorius.

 

Aktorius Rytis Saladžius: Jo Strømgrenas – unikalus. Ir „Durys“, ir „Ruletė“ – labai panašūs spektakliai, ypač savo temporitmais, tik tematika kiek kitokia.

 

Aktorė Augustė Pociūtė: „Ruletėje“ mažiau metaforinių junginių, „Durys“ – abstraktesnis spektaklis, tačiau abiejuose spektakliuose labai svarbus atlikimo tikslumas.

 

Aktorė Rimantė Valiukaitė: Spektaklis „Ruletė“ reikalauja daugiau tikslumo, lyginant su „Durimis“. Jis ir sudėtingesnis. Bet abiejuose spektakliuose labai malonu dirbti.

 

Kostiumų dailininkė Dovilė Gudačiauskatė: Kuriant kostiumus, pirmiausia, įkvėpė scenovaizdis, jo žaismingumas. Režisierius pasitikėjo, leido žaisti. Repeticijos buvo lengvos ir šmaikščios. Personažus pamačiau kaip lėles.  

 

Premjeriniai „Ruletės“ spektakliai vyks rugsėjo 7, 8 ir 9 dienomis, vėliau LNDT Naujojoje salėje jį bus galima pamatyti spalio 11 ir 12 bei lapkričio 30 dienomis, o spalio 13 d. – Varėnos kultūros centre. LNDT repertuare yra dar vienas nuotaikingas Jo Strømgreno spektaklis „Durys“, kuris Naujoje salėje bus rodomas rugsėjo 30, spalio 21, lapkričio 21, gruodžio 12, sausio 21 ir vasario 29 dienomis.