Tarptautinį teatro festivalį „Kontakt“ Torunėje pradės LNDT „Lokis“

Spektaklis LOKIS. Andrej Vasilenko nuotr.

Gegužės 19 d. Torunėje prasideda Tarptautinis teatro festivalis „Kontakt“. Pačią pirmąją dieną vieno svarbiausių ir giliausias tradicijas turinčių šiuolaikinio teatro forumų Lenkijoje žiūrovai turės progą pamatyti Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklį „Lokis“, pelniusį daugiausia Auksinių scenos kryžių už 2017 metais sukurtus teatro darbus. Garbingiausiais Lietuvos teatro apdovanojimais pasipuošė Lukaszas Twarkowskis (už režisūrą), Airida Gintautaitė (už Marie Trintignant vaidmenį), Vainius Sodeika (už Luckaus ir Wittenbacho II vaidmenis) ir vaizdo projekcijų kūrėjas Jakubas Lechas (už vaizdo projekcijas).

Šiais metais festivalio „Kontakt“ tema – „Nuo Rytų iki Vakarų“. Ji susijusi su cikliškumo – gamtos, istorijos, teatro, taip pat ir paties festivalio – mechanizmu. 1991 metais pradėtas rengti festivalis siekė supažindinti su spektakliais iš už rytinių ir vakarinių Lenkijos sienų, tapdamas savotišku tiltu tarp šių kultūrų.

„Liūdna, bet istorija – cikliškas procesas, šiandien akivaizdūs nerimą keliantys reiškiniai, kurie praeityje sukėlė pasauliui daug skausmo ir vėl nekliudomi sugrįžta. Valdžios manipuliacijos, totalitarizmo tendencijos vis labiau akivaizdžios ir Rytuose, ir Vakaruose. Festivalio metu matysime spektaklius, kurie yra atsakas tiems reiškiniams – kartais gąsdinantis, kartais groteskiškas, kupinas ironijos“, – teigia festivalio organizatoriai.

Gegužės 19 d., pirmąją festivalio „Kontakt“ dieną,  dar bus parodytas šokio spektaklis „Didelis dangus. Nuo Rytų iki Vakarų“, kurį Wilamo Horzycos teatre Torunėje sukūrė choreografė Natalia Iwaniec. Lietuvių „Lokis“ bus rodomas salėje „CKK Jordanki“, spektaklis bus verčiamas į lenkų ir rusų kalbas, o 21 val. Wilamo Horzycos teatre įvyks susitikimas su „Lokio“ kūrėjais.

Tarp kitų festivalio „Kontakt“ spektaklių – Georgo Büchnerio „Leoncas ir Lena“ (Theater Basel, režisierius Thomas Luzas), „Po mūsų nors ir kosmosas“ (Maksimo Gorkio teatras, Berlynas, režisierius Sebastianas Nüblingas), „Medėja“ (Michailo Čechovo rusų teatras, Ryga, režisierius Vladislavas Nastavševas), Aleksandro Ostrovskio „Bekraitė“ (Dramos mokykla, Maskva, režisierius Dmitrijus Krymovas) ir kiti, taip pat spektaklis „Requiem L.“ – tai neseniai Vilniuje viešėjusios trupės „les ballets C de la B“ kūrinys, jo režisieriai – Fabrizio Cassolis ir Alainas Platelis.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras festivalyje vieši nebe pirmą kartą – 1991-aisiais, pirmajame festivalyje, jo meno vadovės Krystynos Meissner kvietimu Torunėje buvo parodyti šiame teatre sukurti spektakliai: Adomo Mickevičiaus „Vėlinės“, Joshua Sobolio „Getas“ ir „Literatūros pamokos“ (visų režisierius – Jonas Vaitkus), taip pat Oskaro Koršunovo „Ten būti čia“, 1998-aisiais geriausio jaunojo režisieriaus apdovanojimą pelnė Oskaras Koršunovas už spektaklį „Senė 2“.

Iš Torunės Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Lokis“ vyks į Varšuvą – spektaklis įtrauktas į tarptautinę programą „Teatriniai Varšuvos susitikimai“ ir bus vaidinamas Nacionaliniame teatre gegužės 27 d.

Daugiau apie spektaklį LOKIS – ČIA 

 

Parengė Daiva Šabasevičienė