„Ruletė“ XIV Dalios Tamulevičiūtės festivalyje pelnė net du prizus

Prizus atsiėmė „Ruletės“ aktorė Augustė Pociūtė ir režisierių asistentė Bartė Liagaitė.

Vakar XIV Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio uždarymo metu LNDT spektaklis „Ruletė“ buvo išrinktas geriausiu festivalio spektakliu, o jo režisierius Jo Strømgren – geriausiu režisieriumi (už „Ruletę“ ir už „Feromonus“ Juozo Miltinio dramos teatre. Vertinimo komisija nominantus išrinko iš 15 festivalio metu rodytų spektaklių.

Geriausiu spektakliu taip pat pretendavo tapti Vilniaus senojo teatro spektaklis „Tėtis“ pagal Floriano Zelerio pjesę „Tėvas“, rež. Jonas Vaitkus, ir Alytaus miesto teatro monospektaklis „Civilio dienoraštis“ pagal Pavlo Arie pjesę, rež. Stasas Žirkovas. Šių spektaklių režisieriai taip pat buvo nominuoti ir geriausio režisieriaus apdovanojimui.

Prieš porą mėnesių Naujojoje LNDT salėje sukurtas spektaklis „Ruletė“ Varėnoje pretendavo dar į du apdovanojimus: Audrius Jankauskas už šviesų instaliacijas ir Rimantė Valiukaitė už Redžynos vaidmenį.

Darbus vertino: Ramunė Marcinkevičiūtė – teatrologė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, Kamilė Žičkytė – teatro prodiuserė ir scenos meno kritikė, Eugenijus Guntulionis – Dalios Tamulevičiūtės giminės atstovas, Jurgita Keršienė – Varėnos kultūros centro direktorė, vadybininkė, Laima Denutienė – Varėnos rajono savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėja ir Petras Mendeika – aktorius, vitražo teatro „Vaivorykštė“ įkūrėjas ir režisierius, Dalios Tamulevičiūtės mokinys.