Pjesių mainai '13

Tęstinę tarptautinę pjesių mainų programą, skirtą pristatyti šiuolaikinės pasaulio dramaturgijos naujienas, teatras pradėjo įgyvendinti 2012 metais. Pirmą kartą bendradarbiaujant su Vienos „Schauspielhaus“ teatru buvo pristatytos dviejų tarptautinį pripažinimą pelniusių austrų dramaturgų Thomaso Arzto ir Ewaldo Palmetshoferio pjesės. Pagal Palmetshoferio pjesę „Hamletas mirė. Gravitacijos nėra“ režisierius Paulius Ignatavičius sukūrė spektaklį, kurio premjera įvyko 2013 m. pavasarį.

74 sezono „Pjesių mainų“ programoje įvyks pažintis su suomės Saaros Turunen ir norvego Arne Lygre’s kūryba. Trisdešimtmetė dramaturgė ir režisierė Saara Turunen yra viena perspektyviausių savo šalies teatro kūrėjų. Jos pjesės išverstos į 12 kalbų ir pristatytos Suomijos, Estijos, Vengrijos, Ispanijos, Meksikos ir Jungtinių Amerikos Valstijų teatrų scenose. Lietuvių publikai pristatomą Turunen pjesę „Broken Heart Story“ („Sudaužytos širdies istorija“) 2011 m. pirmą kartą režisavo pati autorė, jos spektaklis dėl novatoriškos formos kritikų buvo pripažintas vienu geriausių Suomijos teatro sezone.

Keturiasdešimtmetis rašytojas ir dramaturgas Arne Lygre debiutavo 1998 metais, o šiuo metu yra parašęs šešias pjeses, išverstas į anglų, prancūzų, danų, vokiečių, portugalų, prancūzų, italų, estų ir serbų kalbas, statomas įvairiose pasaulio šalyse. Labiausiai Lygre išgarsino jo pjesių „Žmogus be priežasties“ ir „Išnykstu“ pastatymai Odeono teatre ir „La Colline“ nacionaliniame teatre Paryžiuje bei Oslo nacionaliniame teatre. Lietuvių publikai bus pristatyta Lygre’s pjesė „Išnykstu“.