ŠDS 2016

Baigiantis 76-ajam sezonui Lietuvos nacionalinis dramos teatras žiūrovus kviečia į Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymus. Birželio 15–22 dienomis vyksiančių nemokamų renginių metu bus pristatytos keturios pjesės. Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymų organizatoriai užsimena, kad tai – puiki proga pirmiesiems susipažinti su galbūt būsimų premjerų medžiaga. Po pjesių skaitymų vyks susitikimai su juos parengusiais menininkais, tekstų autoriais – iš Lenkijos atvyksta garsūs dramaturgai Ivanas Vyrypajevas ir Tadeuszas Słobodzianekas.

„Šiuolaikinės dramaturgijos skaitymais, organizuojamais kaip dalis LNDT vykdomos išplėstinės šiuolaikinės dramaturgijos skatinimo programos,  siekiama suteikti galimybę Lietuvos teatro kūrėjams ir žiūrovams susipažinti su originalia nūdienės Europos dramaturgija, skatinti aktorių ir režisierių kūrybinę veiklą, – pasakoja LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis, – žiūrovai bus supažindinti su LNDT užsakymu į lietuvių kalbą išverstomis žinomų dramaturgų pjesėmis: Ivano Vyrypajevo „Nepakeliamai ilgais apkabinimais“, Tadeuszo Słobodzianeko „Jokūbo istorija“, taip pat su pjesėmis, išverstomis bendradarbiaujant su Goethe institutu – Ewaldo Palmetshoferio „Viengunge“ ir Elfriedės Jelinek „Prašytojais.“

 

Birželio 15 dieną, trečiadienį, 19 val. Mažojoje salėje – Elfriede Jelinek PRAŠYTOJAI, skaitymą parengė Oskaras Koršunovas.

Birželio 19 dieną, sekmadienį, 19 val. Didžiosios salės fojė – Ewald Palmetshofer VIENGUNGĖ, skaitymą parengė Paulius Ignatavičius. 

Birželio 21 dieną, antradienį, 19 val. Dekoracijų dirbtuvėse – Tadeusz Słobodzianek JOKŪBO ISTORIJA, skaitymą parengė Rolandas Rastauskas.

Birželio 22 dieną, trečiadienį, 19 val.  Studijoje – Ivan Vyrypajev NEPAKELIAMAI ILGI APKABINIMAI, skaitymą parengė Cazimir Liske.