Michail Bulgakov. MEISTRAS IR MARGARITA

 • Spektaklis

  Michail Bulgakov. MEISTRAS IR MARGARITA

 • Režisierius

  Oskaras KORŠUNOVAS

 • Trukmė

  3 val. 30 min. (dvi dalys)

 • Salė

  Didžioji salė

 • Premjeros data

  2000 m. liepos 18 d.

 • N-14

 • Pirkti bilietą

Apie

Premjera įvyko Tarptautiniame Avinjono teatro festivalyje 2000 m. liepos 18 d. 

„Meistras ir Margarita“ septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje buvo skaitomas tarsi Biblija. Imtis šios sudėtingos daugiaplanės romano medžiagos Oskarą Koršunovą paskatino atsivėrusi kūrybinė laisvė ir prestižinio tarptautinio Avinjono teatro festivalio rengėjų pasiūlymas pastatyti spektaklį būtent šiam festivaliui. „Meistro ir Margaritos“ premjera įvyko Avinjone, spektaklis sulaukė tarptautinės sėkmės. O. Koršunovas apie prancūziškąją premjerą sakė: „Spektaklio finale šviesos užgęsta, bet dar turi pasigirsti purtomų popieriaus lapų „griausmas“. Jo žiūrovai neišgirdo, nes salę užtvindė audringos ovacijos. Aktoriai buvo kviečiami lenktis po keliolika kartų. Tai išgyvenau kaip patį didžiausią stebuklą savo teatrinėje karjeroje, nes čia susitiko brangi man medžiaga ir svarbiausias festivalis. Esu labai laimingas.“

Pasak inscenizacijos autoriaus S. Parulskio, spektaklis sukurtas, remiantis „sapno sapne“ principu: gyvenimo ir mirties, pripažinimo ir užmaršties, meilės ir nevilties misterija vyksta į psichiatrinę ligoninę patekusio pagrindinio personažo Ivano Benamio galvoje. Šis personažas įkūnija patį Bulgakovą ar simbolinę Rašytojo figūrą: jis drauge su savo kūriniu ar dėl savo kūrinio, dėl savo tiesos, panašiai kaip Kristus, turi pereiti įvairiausias dvasines metamorfozes – nuo pažeminimo, išniekinimo, pamišimo iki šventumo būsenos.

„Daugiareikšmis, polifoniškas, virtuoziškai šokamas šis spektaklis haliucinuoja, ir haliucinacijos erdvė pilna demonų ir stebuklų, pradedant jau pačiais aktoriais, kurie gražūs ir jauni kaip velniai“; „15 aktorių, kurie per tris valandas šėlioja, šokinėja, vartosi, kuria tikrą chaosą ir vulkaniškus fokusus. 15 tikrų lyno akrobatų“ – apie stebuklais pripildytą spektaklį rašė prancūzų spauda.

Spektaklio prodiuseris – OKT / Vilniaus miesto teatras
Koprodiuseriai – Avignon Festival, Remscheid City Theatre, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Programa THEOREM

Datos

Rodyti daugiau

Kūrėjai

 • Scenografė — Jūratė PAULĖKAITĖ
 • Kostiumų dailininkai — Vida SIMANAVIČIŪTĖ, Aleksandras POGREBNOJUS
 • Kompozitorius — Gintaras SODEIKA
 • Režisieriaus asistentė — Regina GARUOLYTĖ

Vaidina

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

2017 m. lapkričio 21 d. 22:04 / Anastasija Zimina

Pirkciau du bilietus Gruodzio 13 dienai. rasyti anastasija_zimina@yahoo.com

2017 m. sausio 8 d. 19:05 / Povilas

Siūlyčiau visada rodyti su angliškai subtitrais.

2016 m. sausio 17 d. 12:46 / K.

Nuostabus spektaklis. Galiu žiūrėt ir žiūrėt. Puiki vaidyba, scenografija, tiksli ir gyvai grojama muzika - neįmanoma nesižavėti. Aišku, geriau ateiti į spektaklį perskaičius kūrinį, tada jis atsiveria visu gražumu. :)

daugiau