Miuziklas šeimai IŠEIK Į KIEMĄ (Jaunimo miuziklo teatro gastrolės)

  • Režisierius

    Eglė KIŽAITĖ

  • Trukmė

    1 val. (vienos dalies)

  • Salė

    Mažoji salė

Apie

Režisierė – Eglė Kižaitė
Kompozitorius – Artūras Novikas
Libreto autorė – Severina Špakovska
Kostiumų dailininkė – Janina Zibireva

Vaidina:
Pelytė Zita – Rūta Žibaitytė/ Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė
Boružė – Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė/ Jovita Skardžiūtė
Sraigė – Danguolė Petrikaitė
Trolis – Gintarė Kulikauskytė/ Paulina Simutytė
Aloyzas – Danas Kamarauskas/ Arnas Danusas
Laumžirgiai broliai – Jurgis Marčėnas/ Gabrielis Zapalskis, Aidas Barkauskas/ Arnas Danusas
Teta Gervė Bernadeta: Severina Špakovska

Groja: Mantas Meškerys (bosinė gitara), Linas Samp (mušamieji)

Jaunimo miuziklo teatro pristatomas edukacinis miuziklas šeimai „Išeik į kiemą” sukurtas V. V. Landsbergio pasakos „Kaip pelytė Zita pasaulį išgelbėjo” motyvais. Miuziklu siekiama atkreipti jaunųjų žiūrovų dėmesį į opias gamtos užterštumo problemas, egzistuojančias ir jų artimiausioje aplinkoje – bendrame kieme, kuriame kiekvienas mėgsta leisti laisvalaikį su draugais.

„Išeik į kiemą” pasakojama kaip vieną dieną Zitos ir jos draugų kieme pradeda siausti šiukšlių uraganas, ir žaidimai praranda smagumą. Žinoma, kyla klausimas – kas dėl to kaltas? Tačiau miuziklas skatina vaikus ne teisintis, o bendradarbiauti! Pagrindiniai personažai pasiryžta gelbėti savo kiemą, kuris yra visas jų pasaulis, nuo viską naikinančios šiukšlių audros. Jaunieji kūrėjai pabrėžia, jog, ištikus bėdai, svarbiausias dalykas - darnus problemos sprendimas, atsakingumas už save patį ir aplinką, o ne kaltų ieškojimas. Drauge bėdos sprendžiasi greičiau ir žymiai lengviau!

Miuziklo misija - ugdyti atsakomybę už savo padarytus arba, atvirkščiai, nepadarytus veiksmus, nes kiekvienas iš mūsų yra atsakingas už pasaulį, kuriame gyvename, žemę, kuria vaikštome, ir kiemą, kuriame žaidžiame. Šis kūrinys kviečia suprasti, kad tai, kas vyksta dabar visada turi pasekmių ateityje (tiek teigiamų, tiek neigiamų).

Miuziklo kūrybinė komanda, siekdama kalbėti su jaunaisiais žiūrovams jiems suprantama kalba, kūrinyje sujungė miuziklo žanrą ir šiuolaikinę gatvės kultūrą. Be to, “Išeik į kiemą” pristatomas skate-park’o erdvėje, labiau priimtinoje jaunimui nei formalūs teatro koridoriai. Skate – park’o rampos šiame miuzikle tampa spektaklio dekoracijomis, dėl ko išvengiama naujų dekoracijų, kurios galėtų tapti ateities atliekomis, gamybos.

Miuziklas skirtas 4-9 metų jauniesiems žiūrovams ir juos lydintiems šeimos nariams.

Kūrėjai

Galerija

Rodyti daugiau

Komentarai

2016 m. vasaris 16 d. 16:19 / Pistonas

First